A rektori köszöntő, majd az együttműködési megállapodás megerősítése után a történelmi egyházak képviselői köszöntötték a megjelenteket. Krisztusban testvérek vagyunk! – ezzel a felütéssel kezdte beszédét Palánki Ferenc, aki utalt az egyetemi lelkészség indulására, és szólt annak működéséről. Mint mondta, a lelkészség szolgatársai Isten szeretetét képviselik az intézményben. – Ökumenikus vallás nincs, de a munkatársak egymást testvéreiként igyekeznek eljuttatni az örömhírt azokhoz, akik itt tanulnak és dolgoznak – fogalmazott az egyházi méltóság megjegyezve, a lelkészségen minden munkatárs a tőle telhető módon építi Isten országát, egymást segítve és erősítve.
Csomós József, a Tiszáninneni Református Egyházkerület püspöke volt az egyetlen a jelenlévők közül, aki a lelkészség tíz évvel ezelőtti indulásánál is jelen volt, sőt közreműködött az előkészítő munkában. Tájékoztatta az egybegyűlteket arról, hogy az elmúlt években két főállású egyetemi lelkészt állítottak szolgálatba, de az ifjúsági misszió ennél is nagyobb egységben, egyházkerületi szinten zajlik.
Erről részletesen ifj. Csomós József, az egyházkerület ifjúsági referense szólt kifejtve, hogy az egyetemi lelkészek mellett közel 20 fős stáb foglalkozik az ifjúság nevelésével és formálásával. – Az ifjúsági misszió küldetése, hogy Isten igéjével a fiatalokat elérje, őket Krisztus követésére indítsa, és keresztyén református közösséggé formálja azért, hogy Istenhez ragaszkodjanak és társaikkal törődjenek. Ifj. Csomós József azt is elmondta, ahhoz, hogy az egyetemi ökumenikus lelkészség munkája és közösségformáló ereje egyre jobban látsszon, naponként értelmezni kell az egyetemi közeg, és a pasztoráció fogalmát.
Orosz Atanáz görög katolikus apostoli exarcha eredményesnek és hatékonynak nevezte az egyetemi lelkészség egy évtizedes munkáját, valamint szólt egyetemi éveiről és tapasztalatairól. A felszólalók sorátFábri György evangélikus egyházkerületi felügyelő zárta. Beszélt az evangélikus egyház hazai helyzetéről, életéről, és programjáról hangsúlyozva az egyház kifelé történő misszióját. Mint mondta, az egyetemi ifjúság körében nagy szükség van a megjelenésre, hiszen az egyház szolgatársai segíthetnek a fiatalok problémáinak megoldásában.
A jubileumi ünnepség zárásaként a történelmi felekezetek lelkipásztorai áldást kértek a további szolgálatra.