orvos

Nővérképzést indítanak az egyházi kórházak

Budapest – A Magyarországon működő négy, egyházi fenntartású kórház úgy döntött, hogy közösen indítanak nővér- és szakasszisztensképzést – mondta el a Magyar Nemzetnek Toldy-Schedel Emil. Az Egyházi Kórházak Egyesülésének elnöke beszámolt róla, hogy diákjaik életkezdését fecskeházakkal segítik majd, ahol a végzettség megszerzését követő három-négy évben lakhatnak. Az év végére teljesen megújuló Budapesti Szent Ferenc Kórház főigazgatója beszélt arról is, hogy milyen szerepet töltenek be az egyházi kórházak az ellátórendszerben, illetve miként segíti az intézmény a közép-budai régió egészségügyi ellátását, és szóba került a tavasz óta működő Covid-rehabilitációs részlegük is.

„Segítünk másokon, és ez nagyon felemelő”

Budapest – Lassan véget ér az év, ilyenkor talán egy évértékelő vagy másmilyen visszatekintés lenne helyénvaló, de a mindenki számára ismert körülmények miatt kevés, közvetlenül a csapatot érintő dolog történt, amiről megemlékezhetnénk (Regős Laca századossá válásán kívül). Mégis, ha van, amiről nem lehet eleget beszélni, az az egészségügyi dolgozók áldozatos, emberfeletti munkája. Ennek kapcsán szólaltattuk meg három játékosunkat, akik orvosként vagy orvostanhallgatóként szerepet vállaltak a járvány elleni védekezésben – írták az Erő Vár FC blogjában.

Egy repülőtéri orvos naplójából

Dr. Grynaeus Tamás (1931–2008) pszichiáter-neurológus a budavári evangélikus gyülekezetben nőtt fel, és a haláláig hűséges tagja maradt. Orvosi hivatásából 2001-ben ment nyugdíjba, ezután repülőtéri ügyeletet vállalt az utazók gyógyítása érdekében. Az olvasó ebbéli munkájába nyerhet most betekintést. „Esettanulmányaiból” sugárzik keresztény derűje, orvosi leleményessége és mélyről fakadó krisztusi humanizmusa.

A betegségtől való félelem nem jó tanácsadó

Mikor forduljunk orvoshoz? 100 tünet, amelynél azonnal hívjon mentőt címmel hiánypótló kötetet írt dr. Kullmann Tamás. A győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórház onkológus főorvosa a párizsi Szent Lajos Kórház sürgősségi osztályán is bővítette szakmai tapasztalatait. Könyve közérthető nyelven, a betegek szemszögéből megfogalmazva világítja meg a panaszok hátterét. Vészhelyzetben pillanatok alatt fellapozhatók a praktikusan, tünetcsoportok szerint rendezett szócikkek, s eligazítanak, mikor indokolt azonnal mentőt hívni, avagy sürgősségi osztályra menni, mikor elég otthon várni a jobbulást, illetve másnap felkeresni a háziorvost. A szerzőt, aki apai ágon budapesti evangélikus gyökereit is őrzi, egy onkológiai konferencia szünetében kérdeztem.

Erzsébet királyné magyar orvosa – Balassa János emlékezete

Talán sokan nem is tudják, hogy a szekszárdi Tolna Megyei Balassa János Kórház névadója evangélikus orvosprofesszor volt. A hazai orvostörténet egyik legkiemelkedőbb alakja nemcsak napjainkig alkalmazott műtéti újításokkal modernizálta a gyógyítás módszereit, de a fecskendő vagy a gipszkötés használata, a rendszeres vizeletvizsgálatok bevezetése vagy a nyílt törés mint orvosi szakkifejezés is az ő nevéhez fűződik.

Orvosként a betegeiért is imádkozik

Láthatóan evangélikus – Mai evangélikus arcképcsarnok. Ismerje meg egy-egy gyülekezeti tag gondolatán keresztül az evangélikus egyház mai színességét.

Külmissziói elhívás 5.: Gyógyítani embertelen körülmények között

Dr. Tóth Piroska már kislánykorától misszionáriusnak készült. Isten konkrét vezetésével jutott ki Németországba, ahol elvégezte az orvosi egyetemet. Először innen Pakisztánba küldik misszióba. A háborús övezetben életveszélyben gyógyítja a betegeket, és embertelen körülmények között végzi a a műtéteket. Amikor onnan kitoloncolják, Afrikában folytatja munkáját. Idős korában hazajön Magyarországra, és nagy adományokkal támogat kórházakat, árvízkárosultakat.

Lutheránus üzenet: Reménység a nők számára – Kongói orvos beszélt az LVSZ nagygyűlésen a nők elleni erőszakról

Windhoek – Tőlünk függ, vajon Luther örökébe lépve a világot uraló macsó-démonokat Isten szavával kiűzzük-e. Azok a nők, akik a férfibarbárság áldozatai lettek, csak így tudják majd megtapasztalni Isten uralkodását az életükben – vetette fel Denis Mukwege kongói sebész a namíbiai Windhoekben tartott 12. LVSZ-nagygyűlés delegáltjai előtt, 2017. május 11-én. Az orvost a megerőszakolt áldozatok támogatásáért Nobel-békedíjra jelölték.

Dr. Denis Mukwege tartja az LVSZ-nagygyűlés főelőadását Namíbiában – Az emberjogi harcos a nemi alapú erőszakról, a gyógyulásról és a békéről beszél majd

Genf – A Lutheránus Világszövetség (LVSZ) 12. nagygyűlésének főelőadását az ismert kongói sebész, dr. Denis Mukwege tartja majd. A Namíbia fővárosában, Windhoekban május 10–16. között megrendezendő nagygyűlés programjában május 11-én kerül sor a nagygyűlés mottóját feldolgozó főelőadásra, melynek a címe: Isten kegyelméből szabadon.

Isten, egy orvos és a Pécsi Kávé

Pécs – Egy református orvos kávézót nyit Pécsett. Miért? És miért nem trendi angol nevet választ neki? Váncsodi József tulajdonos mindent elárult nekünk a Pécsi Kávéról, a baranyai megyeszékhely egyik legkedveltebb kávézójáról.

Oldalak

Feliratkozás RSS - orvos csatornájára