vallásközi párbeszéd

„A remény zarándokaként” indult Irakba Ferenc pápa

Vatikánváros – A remény zarándokának nevezte magát Ferenc pápa Irak muzulmán és keresztény lakosságához intézett videóüzenetében egy nappal pénteken kezdődő négy napos látogatása előtt a biztonsági és járványügyi szempontból is veszélyesnek tartott térségben.

Vallásközi párbeszéd Miskolcon

Miskolc – A Tettre Kész Adományvonal szervezésében 2019. november 18-án nagy volumenű vallásközi párbeszéd került megrendezésre Miskolcon. A szervező önkéntes társulás fizikai, tárgyi segítség mellett szeretne lelki, szellemi táplálékot is adni azoknak, akiknek szükségük van rá. Ezért szervez vallásközi párbeszédet, kerekasztal- beszélgetéseket és konferenciákat, valamint életvezetési tanácsadásokat is.

Európa – Iszlám és kereszténység?

Budapest – Létezik párbeszéd az iszlám és a keresztény vallás között? Mit jelent a vallási fanatizmus? Van válasz a szekularizációra? Béres Tamás lelkész, teológus, az Evangélikus Hittudományi Egyetem (EHE) rektorhelyettese és Sulok Zoltán, a Magyarországi Muszlimok Egyházának elnöke volt az Asztali beszélgetések sorozat vendége a Petőfi Irodalmi Múzeumban.

Európa vállaljon felelősséget az üldözött keresztényekért!

Strasbourg – A vallásüldözés az elvándorlás egyik fő mozgatórugója a világ számos térségében. Európa nem teheti meg, hogy félmegoldásokkal védelmezze az üldözötteket, hangsúlyozta Hölvényi György, a Fidesz-KDNP képviselője, az Európai Néppárt vallásközi párbeszéd munkacsoportjának társelnöke a vallásszabadság előmozdításáért felelős uniós különmegbízott feladatairól elfogadott parlamenti állásfoglalás kapcsán 2018. január 15-én, kedden Strasbourgban.

20 év vallásközi párbeszéd

Zágráb – „A vallásközi párbeszéd szerepe megnőtt a nemzetközi politikában. Érdekes ellentmondás azonban, hogy ez az egyre szélsőségesebb formában megjelenő szekularizációval párhuzamosan történik” – jelentette ki Hölvényi György, az európai néppárti frakció vallásközi munkacsoportjának társelnöke Zágrábban. A néppárti képviselőcsoport december 7–8-án tartja 20. vallásközipárbeszéd-találkozóját a horvát fővárosban.

Európa nem utasíthatja el az egyházak partnerségét

Strasbourg – „Az Európai Uniónak közvetlen fejlesztési segélyeket kell biztosítania az egyházaknak, melyek világszerte felelősséget vállalnak az üldözött keresztényekért. Ez Európa különleges felelőssége!” – jelentette ki felszólalásában Hölvényi György, az európai néppárti képviselőcsoport vallásközi párbeszéddel foglalkozó munkacsoportjának társelnöke az Európai Parlament mai plenáris ülésén.

Bent a bárkában: megosztottság helyett megosztás

Budapest – Vallások a gyűlölet ellen címmel vallásközi expóra hívta az érdeklődőket a Magyarországi Teológusnők Ökumenikus Egyesülete (MTÖE) 2017. november 5-én, vasárnap. Az expónapra több mint százan jöttek el sokféle vallást, felekezetet, hivatást képviselve, a téma iránt érdeklőkként vagy éppen útkeresőkként.

Ne legyen más istened? – Keresztény–iszlám párbeszéd a reformáció jegyében

Oroszlány – A reformáció ötszázadik évfordulójához kapcsolódóan iszlám–keresztény párbeszédre került sor az oroszlányi művelődési házban. A dispután Sulok Zoltán Szabolcs, a Magyarországi Muszlimok Egyházának elnöke és Szeverényi János missziói lelkész, a vallások közötti párbeszéd lehetőségein túl, a kiéleződő konfliktusokra is reagált.

Keresztény és iszlám vallási vezetők találkoztak Libanonban

Keresztény és iszlám vallási vezetők találkoztak Libanonban július 1-jén, a Bejrút közelében működő Notre Dame Katolikus Egyetemen. A konferencia résztvevői annak érdekében szólaltak fel, hogy a közel-keleti ország a vallások, kultúrák és civilizációk közötti párbeszéd központja legyen.

Őszinte kérdések és bátor állítások a magyarországi kereszténységről

Nincs migrációs krízis; a vallási szövegeket, szavakat és értelmezéseket vissza kell szerezni a politikai beszédmódból a vallási közösségek számára; a magyarországi kereszténység előítéletes és maszkulin. Ilyen és ehhez hasonló állításokkal, bátor kérdésfelvetésekkel teli előadás-sorozatot tartottak múlt héten a terézvárosi vallásközi konferencia-sorozat keretében, az Avilai Nagy Szent Teréz-templom plébániáján. Az „Együttélő-különélők” című esemény a zsidó-keresztény-iszlám kapcsolatok vallási és társadalmi kríziseit vizsgálta.

Oldalak

Feliratkozás RSS - vallásközi párbeszéd csatornájára