diákolimpia

Legeredményesebb iskola díjat kapott a bonyhádi evangélikus iskola a Diákolimpián

Székesfehérvár – Több mint fél év után végre újra Diákolimpia ® országos döntőt rendezhettek a hétvégén. Székesfehérváron kissé zord időjárás kíséretében zajlott az MVM Atlétika Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság Diákolimpia ® Országos Döntő. Az eseményen a III.–IV. és az V.–VI. korcsoport versenyzői mérték össze tudásukat, hogy a küzdelem végén a legjobbak megszerezzék a „Magyarország diákolimpiai bajnoka” címet.

Sikeresen szerepeltek a Békés megyei evangélikus iskolák diákjai a diákolimpián

Karcag – Karcagon rendezték meg az elmúlt hétvégén a diákolimpia országos döntőjét. A viadalon jól szerepeltek a Békés megyei fiatalok, akik közül az igazolt versenyzőknél a III–IV. korcsoportban Szántosi Dávid, a Szarvasi Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola diákja aranyérmet nyert, miután a döntőben legyőzte régi riválisát, a szekszárdi Kizakisz Georgiosz Nikolaoszt.

Evangélikus siker Alsóörsön és Füreden

Balatonfüred – Békéscsabai és bonyhádi evangélikus iskolák diákjai is dobogósok lettek a a kézilabda B kategóriás diákolimpia országos döntőjében, amelynek két Veszprém megyei település adott otthont. A versenyt budapesti és szombathelyi iskolák nyerték.

Hatvanheten ültek asztalhoz a diákolimpiai sakkdöntőn – Köztük evangélikus iskolák diákjai is

Gyula – A Gyulai Implom József Általános Iskola 5. Számú Általános Iskola és Sportiskola Tagintézménye adott otthont a hét végén a 2018. évi megyei sakk-diákolimpia egyéni döntőjének az I–IV. korcsoportos fiatalok számára.

Országos diákolimpiai döntő Békéscsabán

Békéscsaba – A Magyar Diáksport Szövetség határozata értelmében a 2017-2018-as tanévben Békéscsaba városa ismételten két diákolimpiai döntő házigazdája lesz.

Siker a Vas megyei diákolimpián

Szombathely – Katavics Lili, a szombathelyi Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola 4. osztályos tanulója második helyezést ért el a megyei diákolimpián, és ezzel az eredménnyel továbbjutott az országos bajnokságra.

Csúcsra ért a Petőfi gimi

Bonyhád – Történelmet írt a bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium fiúcsapata, amely első helyen zárt a Puskás Ferenc Stadionban rendezett diákolimpiai döntő összetett atlétikai versenyében. Forrás: teol.hu, szöveg: Rónai Gábor, fotó: N. T.