Ámos Imre és a 20. század

Az emlékezés mint lehetőség – A holokauszt nemzetközi emléknapjára

Budapest – „Elfelejtettek, mintha meghaltam volna, olyan lettem, mint egy kallódó tárgy.” (Zsolt 31, 13) Az ENSZ Közgyűlése január 27-ét a holokauszt nemzetközi emléknapjává nyilvánította. 1945-ben ezen a napon szabadult fel Auschwitz-Birkenau, a legnagyobb és leghírhedtebb náci haláltábor.

A kristályéjszaka napján nyílt magyar emlékezet-kiállítás Lengyelországban

Wroclaw – Az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány, a Bente Kahan Alapítvány és a Varsói Magyar Kulturális Intézet együttműködésében nyílt meg 2014. november 9-én a „Hol van a te testéred?” – Ámos Imre és a 20. század kortárs összművészeti kiállítás.

Lengyelül is megjelent az Ámos Imre és a 20. század album

Varsó – Budapest – Az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány és a Varsói Magyar Intézet együttműködésében Lengyelországban is bemutatott emlékezet-kiállítás albuma lengyel nyelven is megjelent.

„Hol van a te testvéred?”

Varsó – Galambos Ádám evangélikus teológus, a kiállítás kurátorának megnyitóbeszéde elhangzott a „Hol van a te testvéred?” – Ámos Imre és a 20. század kortárs összművészeti kiállítás megnyitóján 2014. június 23-án Varsóban, az Emanuel Ringelblum Zsidó Történeti Intézetben Dés László, a „Szól a kakas már” kezdősorú magyar-zsidó népdal alapján tartott megrázó előadását követően. A kiállítás 2014. július 31-ig tekinthető meg.
Feliratkozás RSS - Ámos Imre és a 20. század csatornájára