Párizs

A párizsi iszlamista merényletről – Fischl Vilmost kérdezték

Budapest – Párizs – A nyílt utcán fejezett le egy tanárt egy iszlamista merénylő Párizs külvárosában. Az elkövető azért végezte ki a pedagógust, mert az óráján Mohamed-karikatúrákat mutatott a diákoknak. Szemtanúk szerint a merénylő azt kiáltotta: Allahu Akbár, azaz Allah a leghatalmasabb. A kegyetlen gyilkosság óriási felháborodást és megdöbbenést váltott ki az emberekből. Az M1 Ma este című műsorában Somorjai Balázs műsorvezető dr. Fischl Vilmos külügyi szakértővel, a hadtudomány doktorával beszélgetett a gyilkosságról.

Egyházak és vallások a békéért

Párizs – Felekezeti és vallási sokszínűség jellemezte az Európai Egyházak Konferenciája (CEC) párizsi békekonferenciájának második és harmadik, záró napját, az európai egyházak mellett a közel-keleti keresztyén és muszlim hang is szerephez jutott.

CEC békekonferencia: a múlt tanulságai és a jövő reménysége

Párizs – A múlttal való szembenézésen volt a hangsúly az Európai Egyházak Konferenciája (CEC) európai és közel-keleti egyházak, valamint vallási vezetők hozzájárulásával zajló békekonferenciájának első napján. Ennek része volt a közel 100 évvel ezelőtti Párizs-környéki békeszerződések kritikus felidézése.

Békekonferenciát tartanak Párizsban

Párizs – Az egyházaknak a béketeremtés folyamatában vállalt aktuális felelősségéről szervez felekezet- és vallásközi konferenciát az Európai Egyházak Konferenciája az első világháborút lezáró békeszerződések századik évfordulóján.

Egyházi énekekkel és imádsággal bátorította a tűzoltókat az összegyűlt tömeg Párizsban

Párizs – Kigyulladt, és órákon át erősen lángolt hétfőn este a Notre-Dame-székesegyház Párizsban. A katedrális felső része gyulladt ki, komoly füstfelhőbe burkolva az épületet. Az eddigi információk szerint este 7 óra előtt pár perccel a katedrális felújítása közben kaphatott lángra valami.

Ismét találkoztak egymással a repülőtéri lelkészek

Párizs – A Repülőtéri Lelkészek Nemzetközi Szövetsége (IACAC) 49. konferenciáját tartotta 2016. augusztus 22-28 között Párizsban, Franciaországban. A szövetség összefogja a repülőtéri lelkészeket szerte a világban. A szervezet nem csak keresztény lelkészeket fog össze ökumenikus szinten, hanem rabbikat és imámokat is.

Környezeti válság: az egyházaknál a megoldás kulcsa?

Keresztények és más vallási közösségek képviselői is kitartó és demonstratív módon vettek részt tavaly decemberben a párizsi klímacsúcson. Jelenlétük és főként megelőző előkészítő munkájuk is közrejátszhatott abban, hogy ezúttal az eddigi gyakorlattól eltérően, a tárgyaló országok képviselőinek sikerült olyan megállapodást elfogadniuk, amelyben a fejlődő és fejlett országok egyaránt elfogadják a közös hozzájárulás szükségességét, és igyekeznek gondoskodni a jövőért vállalt kötelezettségek megtartásáról. Az egyházaknak a folytatásban is óriási szerepük lehet.

A párizsi klímacsúcs és az egyházak

Párizs – A Föld hőmérséklet-emelkedésének korlátozása, a terhek nemzetek közti elosztása, a kitűzött célok finanszírozása, mind olyan kérdések és témák, amelyeket a párizsi klímakonferencián várhatóan megvitatnak. A november 30-án kezdődött és két héten át tartó ENSZ-klímacsúccsal kapcsolatban számos egyházi vezető is elmondta véleményét. Folyamatosan frissített cikk!

A remény jeleiről beszélt az EVT főtitkára a párizsi klímacsúcs előestéjén

Genf – „Eljött a változás pillanata, és ez valószínűleg súlyosabb, mint gondoljuk" – írta Olav Fykse Tveit, az Egyházak Világtanácsának főtitkára adventi üzenetében, a párizsi klímacsúcs (COP21) előestéjén.

Imádság Párizsért, Bejrútért, Bagdadért

Kegyelem Istene, kinek jelenléte megtart minket minden helyzetben; erőszak, terror és veszteség közül szólunk most hozzád, hogy megnyugvást találjunk szeretetedben. Hinni akarjuk, hogy bár épp elviselhetetlen a háború és a megosztottság, a te Országod, melyben minden nép együtt, békében kap helyet, el fog jönni.

Oldalak

Feliratkozás RSS - Párizs csatornájára