klímacsúcs

Környezeti válság: az egyházaknál a megoldás kulcsa?

Keresztények és más vallási közösségek képviselői is kitartó és demonstratív módon vettek részt tavaly decemberben a párizsi klímacsúcson. Jelenlétük és főként megelőző előkészítő munkájuk is közrejátszhatott abban, hogy ezúttal az eddigi gyakorlattól eltérően, a tárgyaló országok képviselőinek sikerült olyan megállapodást elfogadniuk, amelyben a fejlődő és fejlett országok egyaránt elfogadják a közös hozzájárulás szükségességét, és igyekeznek gondoskodni a jövőért vállalt kötelezettségek megtartásáról. Az egyházaknak a folytatásban is óriási szerepük lehet.

A párizsi klímaegyezmény a reménység jele

Genf – Az Európai Egyházak Konferenciája (CEC) sajtónyilatkozatban méltatta a nemrégiben lezárult klímacsúcson elfogadott dokumentumot.

A párizsi klímacsúcs és az egyházak

Párizs – A Föld hőmérséklet-emelkedésének korlátozása, a terhek nemzetek közti elosztása, a kitűzött célok finanszírozása, mind olyan kérdések és témák, amelyeket a párizsi klímakonferencián várhatóan megvitatnak. A november 30-án kezdődött és két héten át tartó ENSZ-klímacsúccsal kapcsolatban számos egyházi vezető is elmondta véleményét. Folyamatosan frissített cikk!

A remény jeleiről beszélt az EVT főtitkára a párizsi klímacsúcs előestéjén

Genf – „Eljött a változás pillanata, és ez valószínűleg súlyosabb, mint gondoljuk" – írta Olav Fykse Tveit, az Egyházak Világtanácsának főtitkára adventi üzenetében, a párizsi klímacsúcs (COP21) előestéjén.

Közösségvállalás a párizsi klímacsúcsig

Brüsszel – Az ENSZ klímaváltozási konferenciájára (COP21) Párizsban kerül sor 2015. november 30 és december 11. között. Az 1992-ben született keretmegállapodási szerződés óta ez a 21. találkozó, melyre sokan nagy várakozással tekintenek.
Feliratkozás RSS - klímacsúcs csatornájára