háttér

Vízkereszt: Jézusban megjelenik a világosság

Vízkereszt a karácsonyi ünnepkör zárása, az egyik legrégibb egyházi ünnep, a IV. századig Jézus születésnapját és az évkezdetet is ezen a napon ünnepelték. Ezen a napon emlékezünk meg a napkeleti bölcsekről, Gáspárról, Menyhértről és Boldizsárról. Evangélikus egyházunkban a karácsony fénye és a vízkereszt világossága ragyogássá olvad össze. A jászol kisdedében ugyanaz a Fény született meg és törte át a sötétséget, akiről a Jordánban való megkeresztelkedése után a mennyei Atya szózata tett tanúságot. A názáreti Jézusban ugyanis a világ Világossága jelent meg minden ember számára. – Korábbi anyagainkat gyűjtöttük össze a témában.

A gyülekezet és a hit fontos kapaszkodópontot jelenthetnek a krízis során

Helsinki – A koronavírus keltette érzések szoros kapcsolatot mutatnak a klímaszorongás tüneteivel. Ennek a részterületnek a szakértője és elismert kutatója Panu Pihkala, a Helsinki Egyetem munkatársa. A jelenlegi helyzet kapcsán is több írása jelent meg a két jelenség párhuzamairól és eltéréseiről valamint a megküzdési stratégiákról. Ezekről a kérdésekről nyilatkozott az Evangélikus.hu-nak.

A Bálint nap története nem tündérmese

Szent Bálint története korántsem olyan rózsás, mint a róla elnevezett Valentin-nap.

Ferenc és Kirill: a találkozó egyházpolitikai háttere és a nyilatkozat elemzése

„Végre!” – ezekkel a szavakkal köszöntötte Ferenc pápa Kirillt, Moszkva és egész Oroszország ortodox pátriárkáját a havannai Jose Marti nemzetközi repülőtér - erre az egyháztörténeti eseményre kialakított- különtermében. Hosszú és meglehetősen nehéz egyházpolitikai folyamatok végeredményeként hangozhatott el Ferenc szájából az evangéliumi indíttatású „testvérerek vagyunk” mondat. Közel ezer év várakozás után, a történelemben először a két egyházi vezető békecsókkal üdvözölhette egymást Dél-Amerikában, amiért közös nyilatkozatuk elején együtt adnak hálát a „Szentháromságban dicsőített Istennek”.
Feliratkozás RSS - háttér csatornájára