A fesztivál egyszerre tiszteleg a legnagyobb zeneszerző, Bach varázslatos zenéje és az autentikus, historikus előadásmód előtt. Mérföldkő volt 2017 júniusában a reformáció 500. emlékévében 100%-os állami támogatásból az itt megépített, Bach feljegyzéseit alapul vevő historizáló barokk orgona 415 Hz-en, Gottfried Silbermann kései hangszereinek a mintájára.
Az orgona eddig nem ismert távlatokat nyitott a magyar régizenei életben, méltóképp képviseli Johann Sebastian Bach végtelen színességű életművét a kompromisszumoktól mentes, autentikusan historikus előadási gyakorlatban, legyen szó kantátákról, vagy orgonaművekről.
A második sorozat ősszel egy nemzetközi orgonafesztivál volt, a mostani, harmadik azonban a tavalyi orgonaszentelést követő első fesztiválhoz kapcsolódóan ismét színes előadói spektrumot mutat meg, mindvégig Bach lehengerlő muzsikájával a középpontban. Már a nyitókoncert is kuriózum, amelyen a korabeli, bélhúros hangszereken megszólaltatott Bach-kantátákat kísérő continuo-hangszer immáron nem egy piciny orgonapozitív vagy csembaló, hanem a bachi gyakorlatot követve a nagy, pedálos orgona. Lesz még fesztivál-istentisztelet gambazenekar és több kórus közreműködésével, gambaszvitek csembalókísérettel, csellószonáták, orgonabemutató, orgonaest, természetesen minden autentikus, barokk hangszereken, kiváló külföldi és magyar művészek közreműködésével.
A fesztivál helyszínét a Budavári Evangélikus Egyházközség biztosítja, fővédnöke a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke, dr. Fabiny Tamás, fő támogatója a Budavári Önkormányzat, művészeti vezetője az egyházközség orgonistája, Bán István.