Az olasz misszionárius az interjúban elmondta, hogy Burkina Fasóban 2015-től egyre feszültebb a helyzet. Az utóbbi hónapokban különösen fokozódott az erőszak, és ennek következtében nő a félelem a lakosság körében.
A legutóbbi terrortámadás Bani településen történt. A Fides missziós hírügynökség jelentése szerint a dzsihadisták, miután kényszerítették a falu lakóit, hogy térjenek vissza otthonukba, házról házra jártak, hogy vallási hovatartozásuk szerint azonosítsák őket. Tanúvallomások szerint a szélsőségesek azt akarják, hogy a védelmi és biztonsági erők, valamint a kormány képviselői elhagyják a térséget. Azzal fenyegetik a helyi keresztényeket, hogy ha nem térnek át a muszlim hitre, akkor kivégzik őket.
A nemzetközi média nem adott nagy teret ezeknek a híreknek, holott a határ menti övezetekben a közelmúltban számos erőszakos cselekmény történt, húsvét óta megsokszorozódtak a keresztények elleni támadások, akik a mintegy 20 milliós lakosság 20–25 százalékát teszik ki.
Az elmúlt hetekben meggyilkoltak egy protestáns lelkészt és egy katolikus papot néhány hívővel együtt, valamint két szalézi misszionáriust. A legutolsó áldozat Fernando atya volt, akit május 17-én késeltek halálra Bobo Dioulasso városban, az ország délnyugati részén. Februárban Antonio César atya vált támadás áldozatává a Togo és Burkina Faso közötti határ mentén.
A keresztények elleni támadások valószínűleg egy stratégia részét képezik, amelynek célja a nagyobb láthatóságra való törekedés és annak bebizonyítása, hogy az Al-Kaida vagy az Iszlám Állam csoportjai erőteljesebben vannak jelen a térségben más országokhoz viszonyítva – fejtette ki a misszionárius. Emlékeztetett rá, hogy Ferenc pápa a májusi terrortámadás után Twitter-üzenetben fejezte ki fájdalmát és imáiról biztosította az áldozatok hozzátartozóit, valamint az ország egész keresztény közösségét.