Képünkön dr. Gschwindt András előadása látható.
Elsőként dr. Fischl Vilmos jött el közénk, aki „A radikális iszlám és a keresztyénség kihívásai” címmel tartott közöttünk egy igen tartalmas, sok új információt adó előadást. Vendégünk evangélikus lelkész, a MEÖT ( Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa) főtitkára, a hadtudományok doktora, biztonságpolitikai szakértő. Lenyűgöző stílusban, egyéni tapasztalatait segítségül hívva beszélt az arab világról, a muszlimok életéről, hitéről, a radikális iszlám helyzetéről, megítéléséről. Nem csak széleskörűen tájékoztatott, de félelmeket is oszlatott, és egyértelműen rámutatott: ezzel a kihívással akkor tudunk megküzdeni, ha megújul a keresztyénség, s természetesen ez személyes hitünknél kezdődik.
Az adventi keddeken esti áhítatokra gyülekeztünk, melyek során vendég lelkészek igehirdetéseit hallhattuk. A sorozat az „Az evangélisták adventje” címet viselte. Így legelőször Tóth Orsolya szarvasi iskolalelkész Máté evangéliuma nyomán tett bizonyságot, mosolygós, magával ragadó módon.
A második alkalommal vőlegénye, Pápai Attila nagyszénási lelkész jött közénk. Lukács evangéliuma nyomán eleven szavakkal hirdette Krisztus titkát az Istent szeretőknek. Hiszen az evangélium egy Teofilus nevű férfinak íródott, akinek a neve „Istent szerető”-t jelent.
Harmadik alkalommal Cairns-Lengyel Henriett Szarvas–Újtemplomi lelkész János evangéliuma adventjét Keresztelő János alakján keresztül mutatta meg. Csendes, békés estét élhettünk át a segítégével.
A vendégeink között köszönthettük dr. Gschwindt Andrást, akit az első magyar műhold, a MA-SAT atyjaként ismerhetett meg a közvélemény. Adjunktus úr felidézte mezőberényi gyermekkori élményeit, a konfirmációs felkészüléseket, a haragozás és orgonafújtatás ma már igen kalandosnak mondható emlékeit. A gimnáziumi időszakra gondolva szólt tanárairól is, akik a tudomány és a rádiózás világa felé terelték, mesélt az első berényi televíziózás viszontagságairól. Tudományos pályája egy- egy különleges helyzetébe is bepillantást engedett, feltárva, miként lehetett együttműködni a nyugati és a keleti blokk egyetemi oktatóival, kutatókkal. Képekkel illusztrált előadása végén a Körös-híd megmentését szorgalmazó vágyának is hangot adott. Ezért – akár a természeti kincseink védelméért – újra és újra síkra száll.