– Mi alapján került az idei MÜPA-maraton centrumába Johann Sebastian Bach?
– Bach a zeneirodalom legnagyobb zeneszerzői közé tartozik. Csajkovszkíj, Beethoven és mások után most nagy öröm, hogy Bachra került sor.
– Mit jelent Önnek Bach zenéje?
– Csodálatos ez a zene, egyrészt érthetetlenül tökéletes, másrészt lélekemelő.
– Mozart, Chopin és sorolhatnánk azt a kört, akik állandóan a hangversenytermek „állandó zeneszerzőinek” számítanak. Bach zenéje mintha ritkábban kerülne középpontba. Bach munkásságát ma mennyire értékelik?
– Bach zenéje nagyon népszerű, a közönség és a muzsikusok körében is. Nagyon sokat adják elő műveit.
– Bach egyházi műveket írt. Hogy lehet ezekhez „világi oldalról” viszonyulni? Nehézséget jelent ez az előadásban vagy a közönség befogadókészségében?
– A nem vallásos ember számára is felemelő ez a zene, mert szép és áhítatos, amire mindenki ráérez.
– Mi alapján lett összeállítva a Bach-maraton programja?
– Azt akartam elérni, hogy Bach művészetét minél több oldalról bemutassuk. Ezért szerepelnek a műsorban különböző műfajok darabjai.
– A Budapesti Fesztiválzenekar a Bach-maratonon a Szent Efrém Férfikarral együtt fog fellépni. Miért a Bunbó Tamás által vezetett együttest választották?
– Ez egy kiváló kórus, már többször dolgoztunk együtt.
– Mit gondol erről a darabról?
– Két darabot fogok személyesen előadni, a két hegedűre komponált kettősversenyt és a Magnificat-ot, amely Bach egyik remekműve.
– Melyek azok a Bach művek amiket rendszeresen hallgat?
– Nagyon szeretem a kantátákat, a passiókat és a világi darabokat is.
– A Budapesti Fesztiválzenekar 1983-as megalapítása óta a világ egyik legrangosabb zenekarának számít. Az idei évi tervezett előadásaikból miket emelne ki?
– Nekünk minden feladat egyformán fontos.
2014. február 2-án a Művészetek Palotájában kerül sor a Bach-maratonra. A rendezvényt a Budapesti Fesztiválzenekar és a Művészetek Palotája honlapján élőben követheti. Déltől a Bartók Rádió is csatlakozni fog a Bach-maraton sugárzásához.