A találkozó bajorországi szervezője Sigrid Schmitz szaktanácsadó, a Bajor Evangélikus Gyermekintézmények Szövetsége (Evangelischer KITA-Verband Bayern) óvodai referense, magyar részről Lakatosné Hachbold Éva soltvadkerti óvodavezető és Lázárné Skorka Katalin lelkész voltak.
Ebben az évben öt németországi testvérintézményből érkeztek óvodapedagógusok, magyar részről pedig tizenegy óvodánk képviseltette magát a rendezvényen. A gyermekek és felnőttek istenképe volt a mostani szakmai napok témája, melynek Susanne Menzke lelkésznő volt a felelőse. Bemutatta a gyermekek hitével kapcsolatos legújabb kutatásokat, és interaktív tematikus egységei során együtt gondolkodásra, az elméleti részek gyakorlati átültésére késztette a résztvevőket.
Dr. Varga Gyöngyi, az Evangélikus Hittudományi Egyetem Ószövetségi Tanszékének vezetője az Istennevek és istenképek az Ószövetségben címmel kiváló teológiai alapozást adott a témához.
A szakmai napok célja a valláspedagógiai ismeretek bővítése mellett a találkozás, a testvéri kapcsolatok erősítése, mely során nagy hangsúlyt kap az egymástól tanulás. Ezért hívták meg Dohar Magdolnát, aki gyakorló óvodapedagógusként azokat a foglalkoztató füzeteit mutatta be, melyeket az anyanyelvi és környezeti nevelés során alkalmazhatnak az óvodák. Dr. Formann István nyugalmazott német-latin-történelem szakos tanár pedig a magyarországi németek történelmébe avatta be a résztvevőket.
Természetesen az évente más-más helyszínen megvalósuló továbbképzés a helyi jellegzetességek megismerését is célozza. A nívós Ginkgo Hotel adottságai szolgálták a résztvevők kényelmét és az előadások minőségi technikai hátterét. A hódmezővásárhelyiek Benséné Sándor Erzsébet óvodavezető jóvoltából remek házigazdának bizonyultak, bár nehéz volt a múltjában és jelenében sokszínű települést pár óra során bemutatniuk. A csoport bepillantást nyerhetett az óvoda életébe, majd pedig az impozáns városházi díszteremben a város történelméről és kulturális értékeiről hallgathatták meg a település idegenforgalmi referensét. A kötetlen délután során egy fazekasmesterhez és az Emlékpont múzeumba is ellátogathattak a résztvevők, végül az evangélikus templomban Nagy Ervinné lelkésznő mutatta be a helyi gyülekezet életét. Elmaradhatatlan része a találkozóknak a kulináris sajátosságok bemutatása, itt azonban még néptánccal is kedveskedtek a vendéglátók.
Az óvodai továbbképzések két nyelven zajlanak, a tolmács Révész Rita Boglárka német-történetem szakos középiskolai tanár, teológus, egyháztörténeti doktorandusz volt. A valláspedagógiai súlypontú találkozó során a személyes hit kérdései is felszínre kerültek, ugyanakkor a különféle megformálású áhítatokon átélhették a lelki összetartozást is.
Jövő október közepén a Benediktbeuern kolostor adja majd a helyszínt, s a házigazdák a penzbergiek lesznek. A 2019-es találkozó fókuszában a szülők és óvodapedagógusok együttműködése áll majd.