A bibliatársulatok világgyűlésére hatévente kerül sor, ez a világ 200 országában folyó bibliamunkát végző 147 nemzeti bibliatársulat legfőbb döntéshozó fóruma. A világgyűlésen a küldöttek igyekeznek a globális változások figyelembe vételével iránymutatást és segítséget adni a helyi bibliatársulatoknak a következő évek bibliamissziójához. A Philadelphiában összegyűlt mintegy 400 képviselő a bibliamisszió fontosságáról, örömeiről és kihívásairól tanúskodott.
A globális keresztyénség ma számos nehézséggel és lehetőséggel néz szembe, és a résztvevők felelős hozzáállását jól mutatta, hogy még a korábbi gyűlésekhez képest is sokkal többször kísérte közös imádság az összeütköző vélemények megvitatását és a stratégiai döntéshozatalt. A gyűlésen az alábbi témák kerültek a középpontba: a bibliamisszió gyökerei a Szentírásban, a szenvedő Egyház képe, a Biblia fordításból, kiadásból, terjesztésből és ismeretterjesztésből álló „életciklusa” és annak sajátosságai, a bibliamisszió lehetőségei a digitális világban, Biblia közelebb vitele a fiatalokhoz.
A Világgyűlés eredményeit az úgynevezett Phialdephiai ígéret nevű záródokumentum foglalta össze, amely szintén elolvasható a bibliatársulat honlapján.
A MBTA Kuratóriuma megemlékezett még a 98 éves korában elhunyt Ágnes Béguinről, aki mélyen hívő keresztényként és elkötelezett magyarként 1973-ban létrehozta a férjéről, Olivier Béguinről, a UBS első főtitkáráról elnevezett alapítványt (Olivier Béguin Fund), amely 1975 óta folyamatosan segíti a magyarországi bibliamisszió munkáját, kiadványok létrehozását és a bibliaosztásokat.