Billy Grahamet a világ legismertebb evangélistájának, a protestánsok pápájának, Amerika lelkipásztorának is nevezték. Az elmúlt hat évtizedben 185 országban 210 millió ember előtt hirdette személyesen az evangéliumot.
A hidegháború időszakában elítélte a kommunista országokban történő vallásüldözést; ő volt az első amerikai evangélista, aki átjutott a vasfüggönyön, és szabadon prédikált.
Magyarországon 1977-ben járt először Tahitótfaluban, a Magyarországi Baptista Egyház üdülőtáborában hirdette az igét. „Ez a mai nap történelmi esemény ebben a táborban, nem véletlenül jöttél ide, Isten terve volt, hogy idejöjj; újra Krisztusnak kell szentelnetek az életeteket” – mondta.
A budapesti Népstadionban mintegy százezer ember hallgatta. „Istennek erkölcsi törvényei vannak, a Tízparancsolatban, a Hegyi beszédben ott vannak Isten erkölcsi törvényei, de ezek be vannak írva a szívedbe is” – emlékeztetett.
Az emberek tízezerszámra özönlöttek le a lelátókról, hogy Bibliához jussanak és hitet tegyenek Jézus Krisztus mellett.
A Debreceni Református Hittudományi Egyetem 1981-ben tiszteletbeli doktorrá avatta. Látogatásai történelmi jelentőségűek voltak. Személyes lelki tanácsadója és lelkigondozója volt több amerikai elnöknek. Többek között neki köszönhetjük, hogy az Egyesült Államok visszaadta a Szent Koronát Magyarországnak.
Papp János, a Magyarországi Baptista Egyház elnöke azt mondta: „Mindenféle háttértárgyalás hosszú éveken keresztül folyt annak érdekében, hogy Billy Graham eljöhessen Magyarországra; és egyben az evangélium hirdetése mellett felmérte a magyarországi egyházi társadalmi viszonyokat, amelyekről régi kedves barátjának, Jimmy Carternek is beszámolt, valószínűleg ez is közrejátszott abban, hogy három nappal a visszaérkezése után Jimmy Carter aláírta a korona visszaadásáról szóló elnöki rendeletét.”
Donald Trump is tiszteletét tette
Billy Graham életének 100. életévében, február 21-én hunyt el. A Washingtoni Capitoliumban felravatalozott koporsójánál Donald Trump amerikai elnök is tiszteletét tette, és Krisztus nagykövetének nevezte Billy Grahamet. Azt mondta: tisztelettel adózik egy olyan papnak, aki tanácsokkal látta el az amerikai elnököket, és világszerte hirdette az evangéliumot.
Billy Graham búcsúszertartását az észak-karolinai Charlotte-ban, a róla elnevezett könyvtár épületénél tartották.