Károlyi Biblia

Vizsoly 3. rész: Fedezzük fel a Vizsolyi Biblia értékeit! – Mi mindnyájan képesek vagyunk erre!

Vizsoly – Tíz évvel ezelőtt érkezett Vizsolyba Daruka Mihály és egy kávézó terveiből kiindulva hamarosan nagyszabású projekten kezdett dolgozni. Azóta sok minden történt, betűket vésetett, nyomdatechnológiát tanult, ólmot öntött, nyomdagépet faragott, vízimalmot épített, papírkészítő műhelyt hozott létre. Hogy mindezt miért? Mert szeretne a 425 évvel ezelőtti technológiát alkalmazva kétszáz darab Vizsolyi Bibliát kinyomtatni. Olvasóinkhoz közelebb hozzuk világát: nem csak az elmúlt év küzdelmeit, hanem a civilben asztalos szakmájú férfi személyét, gondolatait is.

Vizsoly 2. rész: Fedezzük fel a Vizsolyi Biblia értékeit! – A református Betlehemben jártunk

Vizsoly – Az első magyar nyelvű teljes Biblia szülőföldjén, „a református Betlehemben”, azaz Vizsolyban jártunk, hogy a reformáció kezdetének ötszázadik évfordulójához közeledve közelebb hozzuk az itt kinyomtatott Szentírás történetét. Megismerkedtünk a helyi református lelkésszel, Kovács Zsolt Leventével és a gyülekezet mindennapjaival.

Vizsoly 1. rész: Fedezzük fel a Vizsolyi Biblia értékeit! – A múlt század végén

Vizsoly – A magyar nyelvű Biblia szülőföldjén, a református Betlehemben, azaz Vizsolyban jártunk, hogy a reformáció 500. évfordulójához közeledve közelebb hozzuk az itt elkészített, Vizsolyi Biblia néven emlegetett Szentírás történetét. De még mielőtt bemutatnánk a mostani életet, nézzük meg, hogy a múlt század végén hogyan éltek itt az emberek. A Zákeus Média Centrum videófilmje valamint Szeverényi János lelkész Károlyi Gáspár és a Vizsolyi Biblia című, 1981-ben, másodéves teológusként írt egyháztörténeti szemináriumi dolgozata lesz ebben segítségünkre.
Feliratkozás RSS - Károlyi Biblia csatornájára