környezet

Damaszkuszi félfordulat – Vajon lesz-e valódi pálfordulat a környezettudatosság útján?

Kezdetét vette a teremtés hete, melynek 2019-es témája a hála és felelősség, valamint a biológiai és ökológiai diverzitás védelme. A téma aktuálisabb, mint valaha, és nem is éri meglepetésként az embert, hiszen az elmúlt évben fokozottan feléledt a társadalomban a környezettudatosság utáni érdeklődés. Azonban ez sokaknál inkább pánikérzettel társul, mintsem tenni akarással. Vajon hajlandók vagyunk belátni saját felelősségünket és valóban a tettek mezejére lépni, vagy hagyjuk, hogy félelemeink megbénítsanak, és a közönyösség, esetleg a látszatmegoldások felé indulunk? Képesek vagyunk teljes fordulatot venni, ami kényelmetlenséggel és lemondásokkal is jár? Vagy elengedjük a fülünk mellett a sürgető üzenetet?

Az áru csábít, nem a csomagolás

Földünk óceánjaiba naponta egy teherautónyi műanyagszemét kerül, és ez az évente nyolc-kilencmillió tonna az áramlások következtében óriási méretű, hullámzó szemétszigetekké áll össze. A Csendes-óceán északi térségében úszó legnagyobb szemétsziget kiterjedése Magyarország területének a tizenötszöröse. Nem fölösleges törekvés tehát megálljt parancsolni a műanyag csomagolóanyagok felhasználásának. Már nemcsak határainkon túl, hanem idehaza is vannak, akik tesznek is ennek érdekében. Meglátogattuk a Budapest II. kerületében október 24-én nyílt Ne pazarolj üzletet.

Kereszténynek lenni biofarizeusok között

Édentől keletre (a bűnbeesés következtében) az alma elízetlenedik. A gyümölcs, zöldség és gabona az ember verítékes munkájával terem. A gépevolúció és génmanipuláció pedig végképp nem kedvez az őseredeti ízek meglelésének. Hogyan gondozhatjuk magukban a paradicsomi képet azon a földön, ahol már szinte mindent leromboltunk? Hit és egészség című sorozatunk második részét közöljük.

Az Egyházak Világtanácsa a teremtésért való imádságra szólított fel

Genf – Az Egyházak Világtanácsa (EVT) arra szólította fel tagegyházait, hogy 2016. szeptember elsején imádkozzanak Isten csodálatos munkájának megmaradásáért – jelentette be a szervezet vezetője, Olav Fykse Tveit főtitkár, Genfben. Az imanapon katolikus, protestáns, ortodox és anglikán keresztények egyaránt részt vesznek.

Tényleg képes a gyógyulásra a Föld, ha odafigyelünk

Gyógyulni kezdett az ózonlyuk az Antarktisz felett, olvasható az ORIGO-n. Mégsem marad hatás nélkül, ha törődünk a Földdel? Mit tehetnek az egyházak a környezeti válság megoldásáért?

A víz szerepe a fenntartható jövőben – Nemzetközi ökumenikus konferenciát tartottak

Helsinki – Az ECEN (Európai Keresztény Környezeti Hálózat) kétévenként megrendezett konferenciájára idén Helsinkiben került sor. Az eseményre több mint 80 résztvevő gyűlt össze Európa 23 országából. Az eseményre több mint 80 résztvevő gyűlt össze Európa 23 országából. Egyházunkat Szűcs Kinga és Kodácsy-Simon Eszter képviselték, utóbbit újabb két évre megválasztották az ECEN elnökségébe.
Feliratkozás RSS - környezet csatornájára