Közel ezernyi doboz dokumentum ad információt az európai zsinati ökumené első évtizedeiből. Ezek 1959-től kezdve tartalmaznak feljegyzéseket, amiken keresztül mélyebb betekintést nyerhetünk az európai ökumenikus mozgalomba, különösen is a hidegháború alatti időkbe.
A levéltárban való kutatási munka lehetővé teszi, hogy ne csak a CEC és a WCC, hanem a World Communion of Reformed Churches (Református Egyházak Világszövetsége), a Lutheran World Federation (Lutheránus Világszövetség), és a World Student Christian Federation (Keresztény Diákok Világszövetsége) között is legyen kapcsolat. A CEC-archívumok jelentősen hozzájárulnak az ökumenikus és az egyháztörténeti kutatásokhoz. Anne-Emmanuelle Tankam-Tene, a WCC levéltárosa hozzátette, hogy a WCC-nek kétfajta közönsége van: az egyik azokat az érdeklődőket foglalja magában, akik az egyházak történetének teológiai megközelítésére kíváncsiak, a másik csoporton pedig a globális témák (menekültkérdés, vagy a más vallásokkal való kapcsolattartás) iránt jobban elmélyülteket érti.
Tankam Tene hangsúlyozta, hogy a dokumentumoknak nem szabad a nyilvánosságtól elszeparálva maradniuk, hanem online formában mindenki számára elérhetőnek kell lenniük. Feladatuknak tekintik, hogy a hozzáférés biztosítva legyen, ami által is erősödhet a CEC és a WCC közötti kapcsolat.
További információ: https://www.oikoumene.org/en/press-centre/news/archives-of-cec-history-available-for-study