Ezen a napon a diákok a Nem Adom Fel Alapítvány és az Uccu Roma Informális Oktatási Alapítvány közreműködésével vehettek részt különböző programokon. A Nem Adom Fel Alapítvány öt helyszínen biztosította a tanulók számára, hogy kipróbálhassák, hogyan lehetséges látni a látás képessége nélkül, mozdulni, ha helyhez vannak kötve, válaszolni, ha nem hallják a szót és egyhelyben ülve sportolni, sakktábla nélkül.
A fiatalok élménybeszámolóiból kiderült, hogy számukra ennek a napnak a legnagyobb tanulsága, hogy sohasem lehet feladni a reményt, nincs olyan helyzet amelyben meg ne lehetne találni azt a jót, amiért érdemes küzdeni, harcolni. Arra a kérdésre, hogy mitől érzik magukat gazdagnak, áldottnak a következő válaszokat adták: „Hálát adunk az egészségünkért, a családunkért, a barátainkért, tanulási képességünkért, és azért, hogy nyitott szívvel tudunk járni a világban.”
Az Uccu Roma Informális Oktatási Alapítvány közreműködésével a tanlók a Felsőbb parancs című dokumentumfilmet tekinthették meg Nagy Viktor Oszkár és Petrik András rendezésében. A film arról szólt, hogy tömegek kísérlik meg a tiltott határátkelést a szerb-magyar határon, hogy bejussanak az Európai Unióba. A magyar oldalon helyi lakosok önkéntes polgárőrként védik a településük és az Unió határát. A szerb oldalon a határsértésre készülő migránsoknak egy szabadkai lelkész segít az életben maradásban. A filmvetítést egy levezető drámajátékos feldolgozás követte.
2013. december 7-e a Sztehlo Gábor Evangélikus Gimnáziumban egy olyan nap volt, ahol sokan most találkoztak először testközelből a mássággal. Az érzékenyítő nap résztvevői láthatóan és érezhetően magukba szívtak valami lényegeset az igazi emberi értékekről, a helytállásról, a szívből jövő optimizmusról. Reménység szerint, amikor úgy érzik, hogy az életük mély ponton van, vagy hogy nem látják a kiutat, rájönnek arra, hogy azért kell hálát adnunk az Istennek, amink van, és nem azért kell elkeserednünk, ami nincs.