![](/sites/default/files/styles/large/public/field/image/2021.05.05_Andorka_megemlekezes_Szarszo_2.jpg?itok=prASe7_T)
Fabiny Tamás elnök-püspök is hangsúlyozta a tudós egyházi, tudományos és közéleti elkötelezettségének hármasegységét, publikációnak máig ható érvényességét.
Az Andorka család képviseletében a professzor fia, Rudolf és unokája, Rafael Rudolf is részt vett az alkalmon. Leánya, Andorka Júlia – édesanyja nevében is – levélben köszöntötte az egybegyűlteket. Egyebek között ezt írta: „A természet, és ezen belül a Balaton mindig kedves volt a szívének. Több szál fűzte a déli parthoz. Gyerekkorában a nyarakat anyai családja bélatelepi üdülőjében töltötte. (…) Az ötvenes évek második felében két barátjával közösen vásároltak egy kis vitorláshajót, amely később teljesen az ő tulajdonába került, haláláig gondozta és használta. Ez egy sikló típusú, magyar készítésű, kisméretű fa vitorlás volt, amely a Dinnye nevet kapta. A hetvenes évek elejétől kezdve Balatonszéplak-alsóra járt nyaralni minden nyáron, ennek a kis háznak a teraszán pihent a Dinnye ősztől tavaszig, itt javítgatta, festette a fa hajótestet. Mikor Széplakon nyaralt, ha csak nem volt ítéletidő, minden nap kiment vitorlázni, és örömmel vitt ki másokat is. Volt, hogy egyszerre hat gyerek ment vele a fedélzeten. (…) Örömünkre szolgál, hogy ezek a portrék most elhelyezésre kerülnek a szárszói evangélikus üdülőben.”
A konferenciaközpont a koronavírussal összefüggő kényszerű leállás után hamarosan újra kinyitja kapuit. A pihenni vágyókat vagy tanácskozásra érkezőket immár Andorka Rudolf portréi fogadják majd az épületben.
Végh Szabolcs, az intézmény vezetője – aki néhány munkatársával jelen volt az együttléten – arra tett ígéretet, hogy érdeklődőknek alkalmasint levetítik az Andorka Rudolf életéről készült portréfilmet is, amelyet Nagy László szerkesztő készített.
Andorka Rudolfról ITT és ITT olvashatnak visszaemlékezéseket.