Először 2012. szeptember 25-29. között az olaszországi Torre Pellice-ben találkoztak a partnerintézmények vezetői, hogy megbeszéljék a projekt tematikáját, az egyes konferenciák helyszínét és a szervezési feladatokat. Torre Pellice-ben elkészült a protokoll és egy részletesen kidolgozott ütemterv.
2013. február 20-21. között megrendezésre került az első konferencia Budapesten. Magyar evangélikus részről 15 fő vett részt a konferencián, főleg szociális területen, romákkal és önkéntesekkel foglalkozó szakemberek.
Az első nap témája a menekültügy volt. Az egyes országok részletesen ismertették a hazájukra jellemző menekültügy helyzetét. Az előadások után pedig moderált beszélgetéssel zárták le a nap folyamán összegyűjtött elméleti információkat. A beszélgetés segítségül szolgált, hogy minden résztvevő hozzászólhasson a délelőtti előadásokhoz és gyakorlati irányba terelje a témakör feldolgozását. Az esti kulturális program keretén belül a jelenlévők megismerkedhettek a magyar gasztronómia, néptánc és népzene különlegességeivel.
Másnap az önkéntesség témakörével foglalkoztak egy „World-Cafe” keretén belül. Minden ország egy-egy asztal mellett ismertette a hazájára jellemző önkéntesség fogalmát, stratégiáját és személyes tapasztalatát a migránsok között végzett önkéntes segítő tevékenységről. A négy ország asztalát mindenki körüljárta, így asztalonként 40 perc állt a rendelkezésre, hogy kiscsoportban megismerjék az egyes országok önkéntes tevékenységeit meghatározó programokat. A délelőtt folyamán összegyűjtött információkat moderált beszélgetés zárta, ahol minden ország ismertette az asztalánál elhangzott véleményeket, tapasztalatokat. Délután összegezték a konferencián elhangzott ismereteket és kitértek a projekt további feladataira, terveire. A budapesti konferenciát közös városnézéssel és vacsorával zárták.
Idén június 12-13. között megrendezésre került a németországi Karlsruhe-ban a második konferencia. Az első nap egy személyesebb bemutatkozással kezdődött, ahol kifejthették a résztvevők, hogy honnan jöttek és mit hoztak magunkkal. Ezután a program az interkulturális tanulás témakörével folytatódott. Előadást hallhattak a kultúra definiciójáról, melyet egy gyakorlat követett az inetgráció témakörében, ahol minden résztvevőt megmozgatott az előadó, így nem csak egy elméleti, hanem tapasztalati tudással is gyarapodhattak a résztvevők.
Délután két intézménylátogatásra volt lehetőség. A csoport egyik része megismerkedhetett a Karlsuhe-ban működő menekülttáborral, a másik része ellátogathatott a városban működő nemzetközi centrumba, ahol minden nációnak lehetősége van egy helyiség bérlésére, honfitársaival vagy más nemzetekkel történő találkozásra, kulturális programok megrendezésére és még számos egyéb szolgáltatásra, amely mind a migránsok beilleszkedését segíti elő. A két csoport a menekülttábor mellett található emberi jogokért felelős irodában találkozott, ahol megosztották tapasztalataikat és migránsokkal foglalkozó önkéntesekkel beszélgethettek. Másnap a korábbi „World-Cafe” mintájára a romákkal, menekültekkel és kísérő nélküli, kiskorú menekültekkel kapcsolatos témakörökkel foglalkoztak. A témaköröket végül közösen is átbeszélték. Délután egy kerekasztal beszélgetés során olyan önkéntesekkel beszélgethettek, akik önkéntes tevékenységet folytatnak a migránsok között, vagy migránsként végeznek önkéntes tevékenységet a fogadó országban. Lehetőség volt az egyes országok menekültügyének, adminisztratív lépcsőfokainak áttekintésére és összehasonlítására. Végül összegezték a két nap tapasztalatait és meghatározták a további konferenciák irányvonalát. A program városnézéssel zárult és egy közös vacsorával, amely újra lehetőséget adott arra, hogy személyes beszélgetések során is megismerhessék a migránsok helyzetét Európában és tapasztalatot cseréljenek migránsokkal foglalkozó önkéntesekkel és szervezetekkel.
2013. október 21-24. között tervezik a harmadik konferencia megrendezését Olaszországban, ahol az önkéntesek motivációjáról, lehetőségeikről, képzésükről beszélgethetnek, tanulhatnak majd a résztvevők. Mellette megismerkedhetnk Torinó város menekülttáborával és önkénteseket foglalkoztató szervezetekkel is. A tervek szerint a jövőévben január 15-17. között egy soron kívüli találkozó lesz az egyes országok képviselőivel, ahol a partnerségi együttműködés során kialakult eredményeket szeretnék összefoglalni és a projekt weboldalon történő megjelenését előkészíteni. Az utolsó, záró partnertalálkozóra 2014. áprilisára szeretnék, ha elkészülne egy gyakorlati útmutató és segédanyag/tananyag a migráció és önkéntesség témakörében.