Először a Church and Dialog, azaz az egyház és párbeszéd bizottsága számolt be eddigi munkájáról. A genfi székhelyű bizottság a keresztény egységen munkálkodik, ökumenikus nyitottsággal. Fontos teológiai munkákat adnak ki, így 2001-ben a Charta Oecumenica kiáltványának megszövegezésében is fontos szerepet játszottak.
A migrációs bizottság, amely Strasbourgban székel, a menekültek, a ki- és bevándorlók védelmében tesz lépéseket, az emigránsok, kisebbségi etnikai csoportok védelmét szolgálja.
Brüsszelben van a központja a Church and Society, azaz az egyház és társadalom bizottságának, amely a társadalmi, politikai kérdésekben is állásfoglalásokat ad ki.
A beszámolók után a főtitkár, Guy Liagre előadása következett az elmúlt időszak munkájáról, majd pedig Julio Murray panamai anglikán püspök díszelőadását hallgathatták meg. Ezeket alábbi videóinkon, eredeti nyelven megnézhetik.
Tizenegy órakor a Helia hotelben sajtótájékoztatót tartottak, amelyen Gáncs Péter elnök-püspöknek tehettek fel kérdéseket az újságírók. Alapvetően a magyarországi egyházak nagygyűlésen való vendéglátói szerepvállalásáról faggatták a püspököt. Gáncs Péter elmondta, reméli, hogy a nagygyűlés a helyi egyházak egymásra találását is elősegíti. Terítékre került az egyházügyi törvény is, az újságírókat élénken érdekelte, milyen változások lesznek, illetve lettek az egyházak életében a szabályozás bevezetésével.
Ebéd után az Uppsala-jelentést ismertették, amely alapvetően az EEK jövőjét határozná meg.
A jelentés első hat cikkelyét tárgyalták részletesen a delegáltak, majd pedig csoportmunka folyt, amelynek eredményét a csoportok szóvivői fejtették ki a plenáris ülésen. Az egyik ilyen szónok a Magyarországi Evangélikus Egyház delegáltja, Cselovszkyné dr. Tarr Klára volt.
Ezután az este hátralévő részében az EEK új szabályzatának egyes kifejezéseit, mondatait, részeit szavazták meg. Végül csak a preambulum elfogadásáig jutottak. Fél tizenegy után, az esti imádsággal zárult a nagygyűlés munkanapja.