„Kút” - ezzel a címmel fog kedd esténként jelentkezni a Pax Televízió új műsora. Az adás elsősorban a középiskolás és fiatal felnőtt korosztályt szeretné megszólítani, érdekes és provokatív kérdéseket felvetve, s ezeket minél több oldalról átgondolva.
A stúdióban mindig négyen fognak beszélgetni: Az egyik vendég egy adott terület szakértője lesz, orvosok, pszichológusok, művészek, sportolók, katonák fogják elmondani gondolataikat.
A másik vendég egyházi ember lesz, különböző felekezetek lelkipásztorai fogják az adott témát a Szentírás felől megközelítve értékelni.
Az adás harmadik szereplője mindig a tévénéző lesz, aki telefonhívásaival, elmondott gondolataival alakíthatja a műsor menetét.
A negyedik szereplő Deák László evangélikus lelkész, a műsor szerkesztő-műsorvezetője, aki érdekes vendégek meghívásával, mai aktuális témák felvetésével igyekszik tartalmassá tenni az adásokat.
A műsor célja kettős: a keresztény emberek hitét és gondolkozását szeretnék elmélyíteni, a mai kor éles és sokszor meglehetősen összetett etikai, lélektani és hétköznapinak tűnő kérdésein keresztül, a világi embereknek pedig lehetőséget szeretnének adni, hogy ők is megismertessék másokkal a véleményüket. A cél egy korrekt párbeszéd kialakítása, amely mindazok számára értékes lehet, akik a műsor nézésével tölti a kedd estéjüket.
„Merítsünk a kútból, amely egyszerre életünk, múltunk mély kútja, mindaz, amit átéltünk, aminek örülünk, aminek a terhét cipeljük, másrészt olyan forrás, ahová le lehet ülni beszélgetni – azzal az érdeklődő szeretettel, ahogy Jézus tette, amikor szóba elegyedett Jákób kútjánál a samáriai asszonnyal. Sok szeretettel várjuk a képernyő elé mindazokat, akik készek gondolkozni, beszélgetni, ha kell, intelligensen vitatkozni, mások véleményét meghallgatni” – írta Deák László blogjában.
A műsorhoz egy teljes versmegzenésítés készült. Az adás elején ebből hallható egy részlet, a végén pedig a szöveges rész lesz hallható. A főcím Horváth Szilárd munkája. A dalt K. Tóth László írta, a verset pedig Paudits Zoltán.
Az első adás témája a Tízparancsolat bevezetése alapján:
Viszonyunk a saját múltunkhoz.
Miről mesél a múltunk?
Mennyire határoz meg minket?
Mennyire égnek belénk, húznak le vagy emelnek fel a múltunk eseményei, kudarcai, élményei?
Mit kezd Isten a múltunkkal?
A múlt és a megbocsátás kapcsolata