A január 17-i ünnepi eseményen részt vett Gyulai Miklós is, a Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) elnöke, aki már a bonyhádi Atlétikai Centrum közel négy évvel ezelőtti avatásához is nagy örömmel csatlakozott.
„A Bonyhád jellegű atlétikai bázisokat értékeljük, megbecsüljük. Ónodi Szabolcs edzőnek köszönhetően évtizedekkel ezelőtt kezdődött a komoly atlétikai élet megalapozása, ő később, a gimnázium igazgatójaként is nagy tettet hajtott végre az Atlétikai Centrum létrejöttéért” – mondta Gyulai Miklós. A szövetség elnöke hozzáfűzte, a MASZ életében 4 év után komoly változások történnek, 6-8 évben gondolkodnak előre.
„Így már azt is látjuk, hogy az évtized végére itt Bonyhádon komoly bázisa lesz az atlétikának. A Testnevelési és Sporttudományi Kar, valamint a TFSE fontos erőt képvisel, célunk emellé vidéki utánpótlás bázisok felfuttatása, ezért is támogatjuk nagy örömmel a ma aláírandó megállapodást. Minden anyagi és eszközbeli lehetőséget megadunk a bonyhádi egyesület további sikeres munkájához” – szögezte le Gyulai Miklós.
Szalma László, a Testnevelési és Sporttudományi Kar Atlétika Tanszékének vezetője rávilágított: valójában évek óta jó a kapcsolatuk a bonyhádi gimnázium atlétika szakosztályával. Kiváló sportolók kerültek már eddig is hozzájuk a Völgység fővárosából, név szerint is kiemelte Lohn Angélát és Diós Bencét. A tanszékvezető megfogalmazása szerint a megállapodás szentesítésével hosszú távú közös munka veszi kezdetét.
Ónodi Szabolcs igazi testnevelőhöz méltóan arról szólt, hogy az ifjúság nevelésének alapeszköze a sport.
„Az atlétika mérhető, objektív, egyénre szabott. Nekünk, pedagógusoknak erkölcsi kötelességünk, hogy ezzel a sportággal képességeik felső határáig eljuttassuk a fiatalokat. A '80-as évektől szoros kapcsolatot ápolunk a Testnevelési Egyetemmel, mindig szeretettel fogadunk gyakorlati időszakra hallgatókat. A mai megállapodás aláírása óriási erkölcsi siker, és mutatja, hogy volt értelme az elmúlt 30 év szakmai tevékenységének – világított rá Ónodi Szabolcs.
Scheidler Géza, az AC Bonyhád edzője kollégái nevében is felszólalt.
„A bonyhádi gimnáziumban jó körülmények között dolgozhatunk, de óriási a felelősségünk is, hogy megtöltsük tartalommal az atlétikai csarnokot, illetve a diákok szabadidejét. Örömmel mondhatom, hogy a létesítmény esténként is tele van fiatalokkal. Szeretnénk, ha az egyetemmel meglévő kapcsolatunk még élőbbé válna, diákjaink ismerjék meg az ottani képzési lehetőségeket. Az pedig külön öröm számomra, hogy a két egykori iskolám: a bonyhádi gimnázium és a Testnevelési Egyetem együttműködik” – hangsúlyozta Scheidler Géza. Kirchné Máté Réka is örömmel fogadta a megállapodást. Az AC Bonyhád elnöke a teol.hunak úgy nyilatkozott, sportegyesületük életében mérföldkőnek számít a szakmai munkát tovább erősítő együttműködés.
A gimnázium és a diákok számára is fontos lépés
„Ezeknek a megállapodásoknak több hozadéka is van, egyrészt kapcsolatbővítést eredményeznek, másrészt szellemi többletet hoznak a mindennapokba” – vélekedett Andorka Gábor. A Petőfi gimnázium igazgatója kifejtette, az együttműködések révén egyetemi oktatók, doktoranduszok, tanárjelöltek érkeznek Bonyhádra, akik hasznos információkkal látják el a növendékeket. A fiatalok pedig bekapcsolódhatnak az egyetemi munkába. Andorka Gábor emlékeztetett, a mostani megállapodás a második a sorban: január 14-én a Pannon Egyetemmel írtak alá szerződést, és a jövőben újabb intézményekkel fűzik szorosabbra kapcsolatukat.