A gyerekek és fiatalok otthon elkészített, rendkívül ötletes jelmezekben jelentek meg a mulatságon. Az álarcosokat olyan zsűri értékelte, amelynek tagjait helyben választották ki a nézők közül. Az est elején sor került az álarcok bemutatkozására, akik felvonultak és szóban is bemutatták jelmezüket. A jelmezviselők között találkozhattunk nemcsak királyfival, boszorkákkal, rapperekkel, jamaicai énekessel, cowboyal, zombival, gésával, hanem egy nagy csatornás cigánycsaláddal is, valamint egy „partyarc nagymamával”, teuton lovaggal és sok más mesebéli alakkal. A zsűri tagjainak nem volt könnyű feladata, hiszen a sok elbűvölő alakításból csupán hat személyt díjazhatott, hármat a gyerek és hármat a felnőtt kategóriából.
Ezt követően az álarcosok párt választottak maguknak, és különböző stílusú zenére ropták a táncot.
A táncversenyen is három pár részesült oklevélben.
Az idei tombolajegyek nyereményei mások voltak, mint az előző években, ugyanis nem hagyományos ajándékokat kaptak a „szerencsések”. Idén páros tombolaajándékokra lehetett számítani, így a nyerteseknek meg kellett keresniük az ajándékuk megfelelő párját, és egymással táncolni. A tombolatárgyak között volt pl. egy horog és giliszta, lakat és kulcs, tű és cérna, férfi- és női bugyi stb.
Bizonyos tombolajegyek csillagjeleket ábrázoltak, és az ezeket kihúzó személyek különböző próbatételeken estek át, mint pl. férfi nővé való beöltöztetése és kisminkelése és fordítva; páros tánc almával, ami azért volt érdekes, mert a választás két férfira esett; WC-papírba való teljes beöltöztetés, citrommal éneklés, és sok más tréfás próbatétel, amin a közönség pukkadásig nevetett.
Az est további részében, a szeretetvendégségen a megpróbáltatott álarcosok és a közönség kicsit megpihenhetett, majd ezt követte a reggelig tartó mulatozás.