Kísérletezésen alapuló oktatás – Korszerű laboratóriumot hoztak létre a soproni Berzsenyi gimnáziumban

Kísérletezésen alapuló oktatás – Korszerű laboratóriumot hoztak létre a soproni Berzsenyi gimnáziumban

Share this content.

Sopron – Az ország egyik legmodernebb laboratóriuma készült el a soproni Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnáziumban. Fizika-, kémia-, biológia- és földrajzórák szemléletes megtartására nyílt ezzel lehetőség nemcsak a líceum, hanem további tíz iskola diákjai számára is. A mintegy 230 millió forintos beruházás az Öveges-program része. Az avató ünnepségen Szemerei Jànos püspök Róm 1,19-20 alapján hirdette Isten igéjét. Forrás: MTI, bdeg.hu Fotó: facebook.com / Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület

Országos szinten is a legmodernebbek közé tartozik az az új laboratórium, melyben az idei tanévtõl kísérletezve tanulhatják a négy természettudományos tantárgyat (kémiát, fizikát, biológiát és a földrajzot) a Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium (Líceum) diákjai.  Egy sikeres pályázatnak „A természettudományos oktatás módszertanának és eszközrendszerének megújítása a közoktatásban (Öveges Program)” című projektnek köszönhető, hogy ez a modern laboratórium a nyáron elkészülhetett.

Horváth Lúcia szakmai felelős az MTI-vel közölte: januárban jelentkezett a soproni gimnázium az Új Széchenyi Terv keretében kiírt, A természettudományos oktatás módszertanának és eszközrendszerének megújítása a közoktatásban című pályázatra. A program egyik célja, hogy a természettudományos oktatás korszerű és magas szintű hálózata jöjjön létre. Fontosnak nevezte továbbá, hogy emelkedjen a felsőoktatási intézményekben a fizika-, földrajz-, kémia-, biológiaszakon továbbtanulók aránya. 

Az Öveges-program megvalósításában a soproni Berzsenyi gimnáziumhoz csatlakozva öt helyi és öt környékbeli általános iskola vesz részt. A partnerintézmények alsó és felső tagozatosai egyaránt tanulhatnak laborórákon. A speciális órákat négy tanár tartja, ők külön képzésen vettek részt - tette hozzá a projekt soproni felelőse. 

A tanévben 40 tömbösített laboróra lesz, egy órán 10-15 kísérletet végeznek el, de ezek hátterét mindenki a saját iskolájában, osztályában beszéli meg - mondta Horváth Lúcia. 

A szemléletes természettudományos tanítást szolgálja a soproni evangélikus gimnáziumban a laboratórium mellett két szaktanterem is. Ezek kialakítását és eszközeit szintén az Öveges-programból finanszírozta az intézmény.
 
 
 
Új színfolttal gazdagodott a labor révén a líceumi diákélet is. Csütörtök reggelenként a laBORShow 15 perces programjában a 12. évfolyamos kémia és fizika fakultációs csoportok diákjai mutatnak be kísérleteket érdeklődő társaiknak és tanáraiknak.    

VIDEÓK:

Az evangelikus.hu cikkeihez a Magyarországi Evangélikus Egyház Facebook profiljában szólhat hozzá, itt mondhatja el véleményét, oszthatja meg másokkal gondolatait: www.facebook.com/evangelikus
A hozzászólásokat moderáljuk, ha gyűlöletkeltő, törvényt, illetve személyiségi jogokat sért. Kérjük, mielőtt elküldi véleményét, a fentieket vegye figyelembe!