A lengyelországi, oroszországi és németországi résztvevők előtt a püspök arról is vallott, hogyan szeretné az eddig többször is elutasított, a nők ordinációjáról szóló javaslatot ezúttal pozitív döntéssé formálni. Írásban fordult Európa minden lutheránus egyházához azzal a kéréssel, hogy számoljanak be neki a női lelkészi szolgálat tapasztalatairól, hogy az anyasági szabályozás és a lelkész-házaspárok miatti aggodalmakat eloszlathassák. „Az első ordinációra 2018-ban kerülhetne sor” - mondta Jerzy Samiec püspök. A zsinat nyolc püspökból és nyolv felügyelőből (kurátor) áll, akik közül ketten nők. Rajtuk kívul 50 lelkész és 50 laikus testvér alkotják a testületet. A laikusok között csak kevés nő található. A lengyel lutheránusoknál egyébként 1963 óta lehetnek nők is hitoktatók (diakónusok elnevezéssel).
A résztvevők által kiadott közös nyilatkozatban azt írták, hogy az adottságok és ismeretek teljes birtoklásához tartozik az is, hogy nők is végezzenek szolgálatot az egyházban. A lengyel teológusnők emellett azt is szeretnék, ha az ordináció mellett rendszeres véleménycserére is alkalmuk nyílhatna. A német résztvevők számára fontos tanulság volt, hogy ők a lengyel teológusnők mentorálásában és a képzésében lehetnének segítségek, hogy a későbbiek során akár vezető tisztségbe is léphessenek az egyházban a nők.
A konferencia vendége volt Maria Jepsen is, aki a világon az elős evangélikus püspökasszony volt. Az ülés a stettini Dietrich-Bonhoeffer-Centrumban zajlott. Finkenwalde-ban, Stettin elővárosában 1935-1937 között a Hitvalló Egyház (Bekennende Kirche - BK) szemináriuma volt, amelyet még maga Dietrich Bonhoeffer vezetett.
A konferencián számos előadást is meghallgathattak a résztvevők, valamint munkacsoportokban is folyt a munka. Az alkalom közös úrvacsorás istentisztelettel ért véget a stettini evangélikus Szentháromság-templomban.