Rajzot, művészettörténetet tanító tanáraink ez évi szakmai napjukat is Budapesten, de a szokásostól eltérően nem a Szépművészeti Múzeumban, vagy a Ludwig Múzeumban, hanem a Podmaniczky János Evangélikus Óvoda és Általános Iskolában tartották 2014. január 8-án.
A helyszín változása a program változásával függött össze. Idén két bemutató óra és egy előadás a pedagógusokat érintő legfontosabb kérdésről a portfólióról, töltötte meg tartalommal ezt a napot.
A bemutató órák megtartására Lukács Zsuzsanna és Rezsabek Ágnes tanárnőket kérte fel Károlyiné Magyar Ildikó rajz tantárgygondozó, mert a 2012/2013-as országos evangélikus rajzpályázatra beadott anyaguk magas minőségű szakmai munkáról tanúskodott.
A pedagógus előmeneteli rendszerről, a tanári portfólió készítéséről dr. Kotschy Andrásné, a téma országosan elismert szakértője tartott előadást.
A szakmai napra az ország több intézményéből, Szombathelyről, Sopronból, Győrből, Orosházáról, Miskolcról, Soltvadkertről, Budapestről jöttek kollégák.
A fogadó iskola, Erdészné Nagy Éva igazgatónő vezetésével Darvas Anikó iskolalelkész közreműködésével, mindenre kiterjedő figyelemmel, szeretettel vette körül a résztvevőket.
Az egyik bemutató órán, 6. osztályban ragyogó művészettörténet órát láttunk Lukács Zsuzsanna vezetésével, a román korról.
4. osztályban pedig az ember, az ember érzékszerveivel kapcsolatos alkotásokat készítettek a gyerekek, Rezsabek Ágnes tanárnő kreatív vezetésével.
Kotschy Beáta előadása új nézőpontból világította meg a pedagógusok minősítési rendszerét. Az Oktatási Hivatal által decemberben megjelent „Útmutató a pedagógusok minősítési rendszeréhez” című kiadvány egyik szerkesztőjeként, hasznos gyakorlati tanácsokkal látta el az érdeklődő tanárokat.
Az iskolavezetés, a tantestület, a bemutató órát tartó tanárok szakmaiságból, igényességből magasra tették a mércét. A résztvevők új tapasztalatokkal, tudással felvértezve zárták a napot.
A szerző rajz tantárgygondozó.