Az istentiszteletet rövid ünnepi közgyűlés követte. Először Benyusovics Ervin felügyelő köszöntötte a vendégeket. Szabó András esperest virággal, Sarlós Ilona Tiffany-üveg készítőt virággal és egy kerámia gyertyatartóval, melyen a Felsőpetényi Evangélikus Egyházközség felirat emlékeztet eredetére.
Ezt követően Szakács Tamás, a gyülekezet lelkésze néhány mondatban elmondta az ablak készítésének hátterét. Korábban egy üvegre festett Luther-rózsa díszítette a tornyot, ám az évek során lekopott ― nem tett neki jót a napsugárzás, az UV nem csak az embereknek árt. A lelkész nagynénje, Sarlós Ilona elkezdett Tiffany-üvegeket készíteni, így a családban gyorsan megszületett az ötlet, hogy a visszafestés helyett tartósabb megoldásként egy ilyen Luther-rózsa kerüljön az ablakba. Azért tűnt el tehát ősszel az ablak, és csak egy karton helyettesítette. Volt ugyan szó arról is, hogy szép lett volna, ha már 2013 reformációi ünnepére elkészül, ez azonban nem valósult meg, így maradt tavaszra, szinte egy időben azzal, hogy a tél után a gyülekezet a templomban tartja istentiszteleteit. Érdemes több irányból megnézni az elkészült művet, mert mindenhonnan kicsit másképp hatnak a fényviszonyok: nehézség, hogy a toronyban sötét van, azért nappal nem átvilágítva látható, hanem csak tükröződve. Legjobban talán a kapu elől, alulról érvényesül ― messzebbről inkább csak a fehér rózsaszirmok látszanak. Este viszont érdemes eljönni megnézni, mert ilyenkor izzóval átvilágítva jól láthatók a színek.
Koncz István egyházmegyei felügyelő köszöntőjében arról is szólt, miként lett a Luther-rózsa az evangélikus egyház jelképévé. János Frigyes választófejedelem pecsétgyűrűt szándékozott ajándékozni Luther Mártonnak, és Spengler Lázár városi jegyzőt bízta meg a gyűrű elkészíttetésével. Luther írt egy levelet, hogyan képzeli el ezt a pecsétgyűrűt: „A kereszt legyen az első, feketén, szívbe helyezve. Ezzel arra akarom magamat emlékeztetni, hogy a megfeszítettben való hit üdvözít bennünket. Ugyanis csak akkor igazulunk meg, ha szívből hiszünk. Jóllehet a kereszt fekete, mivel megöl, s ha kell, hogy fájjon is, mégis meghagyja a szívet saját színében. Az igaz ember hit által él, mégpedig a Keresztre feszítettben való hit által.
Ez a szív fehér rózsa közepén legyen, annak a kifejezéséül, hogy a hit örömmel, vigasztalással és békességgel ajándékoz meg, és egyenesen egy fehér üde rózsába helyez. Mivel nem olyan békesség és öröm ez, amilyent a világ ád, azért legyen a rózsa fehér, és ne piros. A fehér szín ugyanis a lelkek és angyalok színe.
Ez a rózsa égszínkék mezőben legyen, mert az ilyen lelki és hitbeli öröm az eljövendő mennyei örömök kezdete. Ez azonban a lélekben és hitben már most megvan, a reménység által előre ízleljük, jóllehet most még nem érzékeljük. A mező körül aranygyűrű legyen: jelezze, hogy ez a mennyei üdvösség örökké tart, és nincs vége soha, emellett értékesebb minden örömnél és vagyonnál, amint az arany a legnemesebb és legértékesebb fém.”Az egyházmegyei felügyelő azt kívánta, hogy minden alkalommal sokan tekintsenek e jelképre, és ne csak egy ablakdísz, hanem valóban a hitben élő evangélikusok jelképe legyen.
Benyusovics Ervin zárszavában idézte a jól ismert versikét is: „Rózsákon jár Krisztus híve, ha keresztet hordoz szíve.”
A közgyűlést követően a gyülekezet kivonult a templom elé az új ablak felszentelésére. Az ünnepi alkalmat pedig közös ebéd zárta a gyülekezeti teremben.