Az első este a résztvevők arról hallhattak Péter levele (1Pt 3,1–6) alapján, hogy a feleség becsülje meg a férjét! Mennyire fontos, hogy társadalmunkban helyükön legyenek a feleségek és a férjek, s ha bibliai rend van egy házasságban, akkor nem lesz probléma az engedelmesség, tisztelet, szeretetközösség és tekintély.
Másnap reggel szintén Péter levele (IPt 3,7) alapján arról beszélt az igehirdető, hogy a férj becsülje meg a feleségét! Beszélt a férfi és nő közötti alapvető különbségekről és szerepekről. Arról az általános tapasztalatról, hogy a férjek nincsenek a helyükön, a bibliai férjszerepet nem töltik be, a család apja nem tölti be a család papja szerepét, és sok esetben gyengeség váltja fel a gyengédséget, pedig mekkora szükség lenne gyengéd, szerető, határozott, vezető édesapákra és férjekre, akik úgy tudják szeretni feleségüket, gyermeküket, mint Krisztus szerette az egyházat.
Szombat délután a házaspárok a Szerelempróba című filmet nézték meg együtt, amely igazán közel hozta mindenkihez a konfliktusokat megoldó Krisztust.
Szombat este a gyülekezet tagjai a szülők és gyermekek kapcsolatának (v)iszonya témáról hallhattak előadást az Efezusi levél (Ef 6,1–4) alapján. A gyermeknevelés küzdelmeiben, kihívásaiban, sodrásában lévő szülők sok gyakorlati tapasztaltot ismerhettek meg az igehirdetőtől. A szülői példa, vezetés, szeretet és békesség megteremtése a családban elengedhetetlen, hogy lelkileg egészséges, kiegyensúlyozott gyermekek nőhessenek fel.
Vasárnap pedig a délelőtti istentiszteleten a házasság és család megbecsülése volt a téma, melyen az igehirdető az építkezés (ház és házasság) példáin keresztül mutatott rá, hogyan vákhat megbecsültté a házasság és a család.
Mennyire fontos a bibiai „telekválasztás–párválasztás” (1Móz 2,18) kérdése, a „telekhatár–udvarlás, jegybenjárás határainak kitűzése” (1Móz 2,24), a ház(asság) alapjainak lefektetése (1Kor 3,11), a „falak mint védelem” felhúzása (1Kor 12,18), a tetőszerkezet és a cserepek felrakása (Zsolt 28,5), melyek a családi élet közösségének megteremtését és az intimitást szimbolizálják, és a ház ékességéül szolgáló gyermekek – a „bútorzat” – ajándékai (Zsolt 127,3; Péld 17,6) is milyen jelentősek! Ha Krisztus ott van egy ház(asság)ban, akkor igaz lesz a „táblafelirat”: „Tiszta udvar, rendes ház.”
Az úrvacsorai közösségben gyógyulásokat élhettek át a résztvevők, hogyan lehet egy házasságban újat kezdeni, bocsánatot kérni, megbocsátani, szeretni és gyengédnek lenni. Ennek a szeretetközösségnek pedig a gyermekek érzik leginkább a gyümölcsét.