A csoportot dr. Szabó Lajos rektor, Szabóné Mátrai Marianna, a gyakorlati intézet vezetője, dr. Pángyánszky Ágnes egyetemi lelkész és dr. Szentpétery Péter, a vallás- és társadalomtudományi tanszék vezetője kísérte el. Az indulás napján Debrecen felé vették az irányt, ahol Réz-Nagy Zoltán, evangélikus lelkész fogadta őket. A résztvevők megcsodálhatták a nemrégiben felújított evangélikus templomot, majd a vendéglátó lelkész mesélt a gyülekezet történetéről. A főtéren álló református Nagytemplom mindenkit lenyűgözött, nemcsak monumentalitása miatt, hanem az interaktív kiállítás és a templom tetején kiépített panoráma-teraszon elénk táruló kilátás miatt is. A templomlátogatás után a csoport egyperces néma csenddel és koszorúzással emlékezett meg a gályarabságot szenvedők emlékművénél. Délután a Debreceni Református Kollégiumban dr. Kustár Zoltán rektorhelyettes fogadta a csoportot, és röviden elmesélte a Debreceni Református Hittudományi Egyetem történetét és felépítését. A kollégiumban egy múzeum is működik, hűen bemutatva a „kálvinista Rómában” élt reformátusok történetét. Az este a kötetlenebb találkozásról szólt, a debreceni református teológus hallgatók ugyanis már nagyon várták a vendégeket, játékokkal, beszélgetéssel készültek a fogadásukra.
Másnap Debrecenből tovább indulva egy másik református fellegvár, Sárospatak felé vették az irányt a résztvevők. Útközben azonban Tákoson és Csarodán megállva, két gyönyörű, fakazettás templomot is megcsodáltak, amelyeket helyi idegenvezetők mutattak be. Szabolcs-Szatmár-Bereg megye falvaiban járva nem indulhattak el a háznál vásárolt szatmári szilvalekvár nélkül sem. Nyíregyházán Laborczi Géza evangélikus lelkész fogadta a hallgatókat, majd egy közös ebéd után dr. Kovács Attila igazgató-lelkész mutatta meg a nyíregyházi evangélikus templomot. A Sárospataki Református Teológiai Akadémiára megérkezve dr. Enghy Sándor Ószövetség professzor fogadta a vendégeket, körbevezetve őket a gyönyörűen felújított egyetemi épületen, valamint a régi és értékes könyvekkel rendelkező könyvtáron. A városban tett séta közben a látogatók betértek a híres Árpádházi Szent Erzsébet-házba, az ott kialakított múzeumba is. A sárospataki hallgatók bográcsban készült palóc levessel és tokaji borral várták az evangélikus testvéreket, a közösen elfogyasztott vacsorán pedig dr. Füsti-Molnár Szilveszter rektor is tiszteletét tette. A két egyetem hallgatói önkormányzata is bemutatkozott egymásnak, és megbeszélték, hogy a cserediák-kapcsolatokat jobban fogják ápolni a jövőben.
A harmadik napot Kassán és Eperjesen töltötték a hallgatók. Először II. Rákóczi Ferenc sírjánál álltak meg a kassai Szent Erzsébet-főszékesegyházban, ahol közös énekkel, imádsággal és koszorú elhelyezésével emlékeztek meg a híres fejedelemről. Rövid városnézés és az evangélikus templom megtekintése után az eperjesi görög katolikus teológián várta őket dr. Kónya Péter rektor, aki személyes idegenvezetéssel mutatta meg a város nevezetességeit a résztvevőknek. Eperjes az evangélikusságban mindig is szellemi és kulturális bástyának számított, ezért a teológus hallgatók számára külön öröm volt, hogy eljuthattak ebbe a városba.
A háromnapos tanulmányi kirándulás programja nagyon sűrű és minden részletre kiterjedő volt, ezért a hallgatók és oktatók fáradtan, de új információkkal és élményekkel tértek haza. A kirándulás hosszú távú eredményeképp pedig sok új barátságot és kapcsolatot is kiépítettek, amelyek remélhetőleg még sok ideig és kölcsönösen fognak fennmaradni.