2011 februárjában a Richter-skála szerint 6,3-as erősségű földrengés rázta meg a szigetországot, amelyet számos utórezgés követett. Az új-zélandi Christchurchben a természeti katasztrófa száznyolcvanöt ember életét követelte, és több mint kétszáz épület semmisült meg. Az összedőlt épületek között volt a város egyik jelképe, az 1864-ben épült neogótikus anglikán katedrális is.
2013. augusztus 11-én egy érdekes templomi átadásra került sor. A régi katedrális helyén ugyanis Shigeru Ban építész tervei alapján átadhatták azt a hétszáz fő befogadására alkalmas templomot, amelynek fő alapanyaga kartonpapír, amelyet tölgyfa- és fémvázzal erősítettek meg. Utóbbira csak azért volt szükség, mert a városban gyakori az erős szél, amit a karton nem bírna el. Az építész nem első alkalommal használja ezt az első hallásra talán meglepő építőanyagot, hiszen korábban többek között Olaszországban tervezett már kartonpapírból koncerttermet.
A mostani épület nevében is jelzi, hogy átmeneti katedrális, ugyanis a tervező szerint élettartama ötven év. A város lakóit ez nem szomorítja el, hiszen a közel négyszázezer fős város úgy tekint új épületére, mint ami a jövőt jelképezi számukra. Az épület kialakításánál a háromszögformát alkalmazták, amelynek végén ólomüvegeken keresztül árad a templomtérbe a fény. A christchurchi gyülekezet így ismét össze tud gyülekezni, újra van temploma. Ez azonban nem végleges megoldás, hanem lehetőség arra, hogy amíg nem építenek időtálló templomot, addig is legyen egy hely, ahol a közösség dicsőítheti Istent.