Az előadás címe így hangzott: „Lelkiderű-gyakorlat”, amely előrevetítette a hallgatóság számára, hogy egyszerre várható életbevágóan komoly, de megszólítóan humoros előadás.
Levente Péter és Döbrentey Ildikó személyiségéből pedig alapvetően áradt a közvetlenség, a baráti légkör megteremtésének vágya. Mindezt a két művész azzal is segítette, hogy már jóval a műsorkezdés előtt bementek a templomtérbe, hogy beszélgessenek, találkozzanak közönségükkel.
A különleges estén a város számtalan óvodájából, bölcsődéjéből is érkeztek vendégek az evangélikus gyülekezeti tagokon, valamint a más felekezetű keresztyéneken kívül, így vált egyszerre szakmaivá és gyülekezetivé a program.
Levente Péter szavai által megérthette a közönség, hogyan kapcsolódhat a mese a játékhoz és egyúttal az imádsághoz. A sok személyes történettel átitatott elbeszélést sokszor nevetés, sokszor síri csend szegélyezte.
Döbrentey Ildkikó mindezt felemelően egészítette ki illusztrációival, imáival, válogatott bölcsességekkel.
Így lehetett a Szakrális Művészetek Hete kaposvári rendezvénysorozatának egyik első állomása nagyszerű nyitány, amit további számos előadás, kiállítás és koncert követ a különböző felekezetű közösségekben, városi közösségi tereken, valamint Kaposvár főterén, ahol sor kerül a hajléktalan Jézus-szobor elhelyezésére is.
Timothy Schmalz kanadai szobrász megrendítő alkotásának különlegessége, hogy a hajléktalan arcát nem láthatjuk, pusztán sebeit.
A kaposvári rendezvénysorozat zárásaként a Vikár Béla Vegyeskar fog koncertet adni a Szent Margit-templomban, ahol Schubert G-dúr miséje lesz hallható.