Mint felidézte, a fesztivált a budavári evangélikus templom számára 2017-ben épített orgona kapcsán hívták életre. A reformáció 500. évfordulója alkalmából elkészített nyolctonnás hangszer Magyarország legnagyobb barokk orgonája, amelynek koncepciója Bán István orgonaművésztől származik, Johann Sebastian Bach feljegyzéseit alapul véve. A hangszert a Pécsi Orgonaépítő Manufaktúra építette meg.
„Célunk, hogy a magaskultúra-fogyasztás, illetve az egyházzene mindenki számára elérhető legyen” – fogalmazott az ingyenes koncertek kapcsán Bán István.
Kitért arra, hogy az unikális orgona háromszáz éves hangzása az egész térségben egyedülálló. A június 18-i kantátás koncerten elhangzó Bach-kantátákat a bécsi barokkzenekar, a Musica Vivax Wien és énekművészek közreműködésével adják elő. „A 415 hertzes orgonán olyan kantátákat lehet eljátszani, amelyek kimondottan nagy orgonára íródtak” – tette hozzá.
A művészeti vezető fontosnak nevezte, hogy a fesztivál kisebb szólókoncertjeire fiatal orgonaművészeket hívott el. Június 14-én pénteken Szászvárosi Sándor játszik barokkcsellón, két nappal később, 16-án vasárnap Kertész Ágnes barokkhegedűn ad elő Bach-műveket, a két koncerten Lévai Kamilla ésRadnai Tamás lesz a két közreműködő fiatal orgonaművész.