Három mellszobrot avattak fel Szarvason

Három mellszobrot avattak fel Szarvason

Share this content.

Forrás: beol.hu, szöveg: Balázs Anett, fotó: Kiss Zoltán
Szarvas – Három, egykori jeles diák mellszobrát avatták fel pénteken Szarvason az evangélikus újtemplom és a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium közötti területen. Az iskola és a több mint kilencven éves Szarvasi Vajdás Öregdiákok Baráti Köre kezdeményezésére elkészült szoborcsoport három példamutató életutat bejárt diák, ifjabb Boczkó Dániel 1848/49-es szabadsághős, a gimnázium pártfogója, dr. Raffay Sándor bányai evangélikus egyházkerületi püspök, felsőházi tag, illetve dr. Melich János Corvin-láncos nyelvészprofesszor, felsőházi tag, Szarvas díszpolgára emléke előtt tiszteleg.

A jeles esemény Kondor Péter, a Magyarországi Evangélikus Egyház Déli Egyházkerületének püspöke által tartott ünnepi istentisztelettel kezdődött.

„Mindhárman elevenen kötődtek ehhez a gimnáziumhoz, és mindhárman élő hittel igyekezték végigjárni és küzdeni egész pályájukat, szolgálatukat. Ez az, amely mindhármójukat összeköti, és ezért is szenteljük egyszerre szobraikat” – hangsúlyozta Kondor Péter.

Babák Mihály polgármester elmondta, a nagymúltú szarvasi intézmény új épületet és új fényt kapott a közelmúltban. Hozzátette, a Szarvason végzett három diák pedig jó példája annak, hogyan kell a hazáért és a nemzetért cselekedni.

Font Sándor, a Magyarországi Evangélikus Egyház Déli Egyházkerületének felügyelője a közösséghez való tartozás élményére hívta fel a figyelmet. Kiemelte, a családi kapcsolatok mellett egy városhoz és egy iskolához való kötődés is pozitívan hat az ember életvitelére. Mint mondta, a három hősnek állított szobor tökéletes példáját mutatja be a hovatartozás élményének.

Lezsák Sándor, a Magyar Országgyűlés alelnöke hangsúlyozta, ilyen városra, mint Szarvas, ilyen gimnáziumra és közösségre, amely a városban működik, nagy szükség van, továbbá köszönetét fejezte Lestyán-Goda János szobrászművésznek, hogy bronzba véste a három egykori diák arcvonásait.

Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár arra mutatott, rá hogy a munkás, becsületes, küzdelmes és vallásos élet nem áldozat, hanem természetes létezési forma.

„Az iskola most, amikor három egykori diákjára emlékezik, három egykori diákja ittlétének állít emléket, üzen is nekik, és ők feltehetően visszaüzennek a lelkeket összekötő távíró drótokon. Az iskola azt üzeni, nem feledkezik meg róluk, büszke rájuk és arra, amit életükben megtettek a harcok vagy a mindennapok hőseiként. Ők pedig visszaüzennek a most padokat koptatóknak, megéri a világ, ha az ember az életét arra szánja, amire az összes képessége emberi tisztessége predesztinálja” – fogalmazott Fekete Péter.

Az evangelikus.hu cikkeihez a Magyarországi Evangélikus Egyház Facebook profiljában szólhat hozzá, itt mondhatja el véleményét, oszthatja meg másokkal gondolatait: www.facebook.com/evangelikus
A hozzászólásokat moderáljuk, ha gyűlöletkeltő, törvényt, illetve személyiségi jogokat sért. Kérjük, mielőtt elküldi véleményét, a fentieket vegye figyelembe!