Az egyikben működő mézeskalácsszív sütödében egészen karácsonyig váltják majd egymást a mézeskalácsszíveket készítő önkéntesek. Az Országos Adventi Pénzadománygyűjtésének szimbólumaként is ismert kis süteményeket azok az adományozók kapják majd köszönetként, akik a helyszínen adományoznak. Az Adományponton idén is kizárólag pénzadományokat fogadnak. Újdonság, hogy ettől az évtől fogva már bankkártyával is lehet csatlakozni a helyszínen az ország legnagyobb ünnepi összefogásához. Erre az újításra azért is nagy szükség volt, mert az elmúlt évek tapasztalatai alapján sokan a turisták közül is szívesen adakoznak, ezzel támogatva az Ökumenikusok szegénység elleni küzdelmét.
Az elmúlt évek nagy érdeklődősére való tekintettel idén még több ajándéktárggyal nyit az Adománypont másik házikójában a Segélyszervezet adventi adományboltja. Itt a népszerű szeretet.éhség. mézeskalácsszív emblémával díszített ajándékok mellett olyan tárgyak is kaphatóak lesznek, melyeket a Segélyszervezet átmeneti otthonaiban élők készítettek. Így a népszerű bögre, kötény és díszpárna mellett, többek között kaphatóak lesznek a gyulai hajléktalan szállón lakók által kézzel készített dísz angyalkák, a miskolci családok átmeneti otthonában készült kerámia díszek, a szolnoki átmeneti otthonban készített textiltáskák, illetve a szervezet kastélyosdombói központjában készült adventi asztaldíszek is.
A november 27-én nyitó rendezvénysorozat helyszínén négy héten át önkéntesek százai sürögnek-forognak és vendégek, iskolások valamint vállaltok csapatai is bekapcsolódnak a mézeskalács sütödéjében folyó munkába. Tavaly adventben több mint 15.000 darab mézeskalács készült a sütödében és kétmillió forint pénzadomány gyűlt össze karácsonyig az Adományponton.
Mire gyűjt a Segélyszervezet?
Az idén 20. alkalommal induló Országos Adventi Pénzadománygyűjtést hármas célkitűzéssel indítja el a Segélyszervezet: Ételt az éhezőknek, Otthont az otthontalanoknak, Esélyt az esélyteleneknek! A Segélyszervezet évente családok tízezreinek nyújt kézzelfogható segítséget élelmiszer, ruha vagy éppen tanszerek formájában, átmeneti otthonaiban családok százainak biztosít lakhatást és átfogó támogatást a továbblépéshez. És ami talán a legelőremutatóbb: az esélyteremtés, a valódi kitörési pontok a szegénységből. Hogy az állásukat elvesztett családfenntartókat segítse a munkakeresésben, hogy a gyermekeknek segítsen a szegénység okozta hátrányaik leküzdésében.