Az eseményen kilenc kórus négyszáz énekese vett részt Békés megyéből. Herczeg Tamás igazgatóhelyettes köszöntője után a közös éneklés ezúttal sem maradt el.
A Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége – KÓTA Ifjúsági és Zenepedagógiai Szakbizottsága 2016/2017 tanévben is meghirdette az Éneklő Ifjúság minősítési hangversenyt. Az esemény Békés megyének is hagyományosan rangos gyermek és ifjúsági amatőr művészeti eseménye, mely több mint tízéves múltra tekint vissza. Évről évre bemutatkozási és megmérettetési lehetőséget nyújt az általános és középiskolás kórusok számára, ezáltal biztosítva nemcsak a városi, hanem a megyei kórusmozgalom utánpótlását és fejlődését.
A „mozgalom” mentorálását 2017-ben – hiányt pótolva, az értékmentés jegyében – a Csabagyöngye Kulturális Központ vállalta fel, ezzel is segíteni kívánta a korosztály hagyományos értékeken alapuló művészeti nevelését, a közösségi művészetek iránti fogékonyságot.
Az Éneklő Ifjúság kórustalálkozónak idén különös jelentőséget ad, hogy ebben az évben emlékezünk meg Kodály Zoltán születésének 135., halálának 50. évfordulójára. A találkozó megrendezése ezúttal is a KÓTA országos kvalifikációs rendszerének előírásai szerint történt.
A zsűri elnöke Jámbor Zsolt, a Kecskeméti Református Gimnázium zenepedagógusa, a Psalmus Kórus karnagya, a Kodály Társaság kecskeméti tagcsoportjának elnöke volt. A zsűri tagjai: dr. Dohány Gabriella zenepedagógus, Artisjus-díjas karnagy, aki többek között a Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola leánykarának karnagya, a Szeged Városi Kórusegyesület titkára és a Neveléstudományi kutatásokért Alapítvány alapítója, valamint Almainé Szabó Gabriella karnagy, ének-zene szaktanácsadó, a szolnoki a Tiszaparti Római Katolikus Gimnázium és Általános Iskola Kodály Zoltán leánykarának karnagya, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei KÓTA ifjúsági bizottságának vezetője.
A nap folyamán kiosztott elismerések mind a gyermekek, mind a karnagyok szorgalmas és állhatatos munkájának visszaigazolását (is) szolgálják, megerősítik és motiválják, továbbá egy-egy iskola összteljesítményét és megítélést gazdagítják.
A rendezvény a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósult meg.
EREDMÉNYEK:
Arrisus ifjúsági vegyes kar – Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola, Békéscsaba
A minősítés – ARANY DIPLOMÁVAL és AZ ÉV KÓRUSA cím
BSZC Trefort Ágoston fiúkórus – Békéscsabai SZC Trefort Ágoston Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája
A minősítés – ARANY DIPLOMÁVAL és ORSZÁGOS DICSÉRŐ OKLEVÉL
Kodály Zoltán gyermekkórus – Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola Székhelyintézménye
A minősítés – ARANY DIPLOMÁVAL
Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola leánykara – Szarvas
A minősítés – EZÜST
Kränzlein énekegyüttes – Gyulai Implom József Általános Iskola
B minősítés – ARANY
Implom Kórus - Gyulai Implom József Általános Iskola
B minősítés – ARANY
Békéscsabai Lencsési Általános Iskola gyermekkara – Békéscsaba
B minősítés – EZÜST
Csorvási fiúkórus, ifjúsági kamarakórus – Csorvási Gulyás Mihály Általános és Alapfokú Művészeti Iskola
B minősítés – EZÜST
KÜLÖNDÍJAK:
Kränzlein énekegyüttes – Gyulai Implom József Általános Iskola – A magyar és német népzenei hagyományok stílusos megjelenítéséért
Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium gyermekkara – Az Éneklő Ifjúságon nyújtott igényes és ízléses előadásért
Kodály Zoltán gyermekkórus – Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola Székhelyintézménye – A magyar népdalfeldolgozások virtuóz előadásáért
Implom Kórus – Gyulai Implom József Általános Iskola – Az igényes műsorválasztásért