A testvériskolai kapcsolat nagy múltra tekint vissza, a 2000-ben indult Palermo programban 6 nemzet tanulói vettek részt, ebből a holland-magyar cserekapcsolat önálló életre kelt, és folyamatosan működik. A Magyarországi Evangélikus Egyház és a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium közösen vállalta a kapcsolat fennmaradásának finanszírozását, amelynek sikeréhez Nyíregyháza Megyei Jogú Város önkormányzata is minden évben hozzájárul.
A nyíregyházi tanulók a tanév első felében, október környékén utaznak Hollandiába, ahol a harmadik, Spanyolországból – Katalóniából vagy Baszkföldről – érkező csoporttal együtt közös projektekben vesznek részt.
A magyarországi program a tanév második felére szokott esni. Idén április 13. és 20. között 14 doetincheni diák és két tanár élvezte a Kossuth-gimnázium vendégszeretetét. A jelenlegi projektben az „Ismerd meg Magyarországot!” kezdeményezés mellett a környezetvédelem témakörében dolgoztak a tanulók, és a közös projekt keretében újrahasznosított anyagokból készítettek ruhákat, amelyeket pénteken mutattak be.
A program során a holland diákok és tanáraik magyar családoknál voltak elhelyezve. A Hollandiában járt magyar tanulók év elején azoknak a gyerekeknek a családjainál vendégeskedtek, akik most hozzánk látogattak, így már ismerősként látták őket vendégül.
A diákok megismerkedtek Budapesttel és a Zemplén szépségeivel, illetve Tokajjal, valamint a magyar hagyományokkal, néptáncokkal, hímzéssel, és néhány magyar népdalt is megtanultak.
Nyíregyházán a Sóstó és a város nevezetességei mellett április 17-én 11 órától látogatást tettek a városházán, ahol a főjegyző köszöntötte őket.
A csereprogram célja a magyar diákok angol nyelvi kompetenciájának javítása mellett az Európai Unió országaiban élő, más kultúrával rendelkező fiatalok megismerése. Nem ritka a több évre visszatekintő folyamatos kapcsolattartás miatt, hogy életre szóló barátságok alakulnak ki a két nép diákjai között, és iskolai programokon kívül is találkoznak, tartják a kapcsolatot