A mostani program a cigányságot érintő témakörök köré gyűjtött össze keresztény szakembereket, fórumot teremtve egymás megismerése mellett egymás szakterületeinek tisztázására is.
A célok között szerepelt a jövőbéli együttműködés lehetőségének megteremtése is.
Három nagy témakört fogott át a nap: oktatásügy, egészségügy, szociális- és igazságügy. A délelőtt folyamán – a Kurdi Zoltán, metodista lelkész által tartott áhítat után – három főelőadást hallgathattak meg a résztvevők: dr. Velkey György, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója a leszakadt magyar néprétegek rossz egészségügyi állapotáról és a munkaerőhiánnyal küzdő egészségügyi ellátás fogyatkozásairól beszélt. Előadását munkatársa, Németh Sándor gyakorlati példákkal illusztrálta. Hanuláné Kurdi Ágnes szociálpolitikus, szociális munkás előadásában a cigányok sok tekintetben más életkörülményeiből, életviteléből adódó helyzetekre hívta fel a figyelmet, megoldásként – egybek mellett – megismerő, megértő odafordulást ajánlott.
Paróczai Zsolt baptista lelkipásztor személyes példán mutatta be, milyen örömökkel jár, ha a felnőttek nevelőszülőként vállalnak (cigány) gyermekeket, ugyanakkor milyen nehézségekkel kell megküzdeniük.
A délutáni műhelymunkában nagyon széles spektrumban hangzott el nyolc előadás, kezdve az anyanyelvi cigány nyelv használatától, a védőnői tevékenységen, az emberkereskedelmen, a baba-mama klub hasznosságán át a börtön szerepének, hatékonyságának/hatástalanságának bemutatásáig. Termékeny és élénk beszélgetések jellemezték ezeket a szekcióüléseket.
Ám ami mégis a legjellemzőbb volt, hogy az egész konferenciát áthatotta a Krisztustól kapott küldetéstudat, elszántság. A konferenciát épp ezért hívták létre: Krisztus követőiként, hogy megtudjuk, mi az a többlet, amivel hozzájárulhatunk eme mindannyiunkat érintő társadalmi kérdés megoldásához.