Menekültek világnapja: Nyújtsunk segítő kezet | Musa Filibus LVSZ elnök és Martin Junge főtitkár közös nyilatkozata

Menekültek világnapja: Nyújtsunk segítő kezet | Musa Filibus LVSZ elnök és Martin Junge főtitkár közös nyilatkozata

Share this content.

Forrás: LWI, fordítás: Balicza Klára
Genf – Felhívást intézett tagegyházaihoz és minden jó szándékú emberhez a Lutheránus Világszövetség (LVSZ) a menekültek világnapja alkalmából.

Az otthonukból és vidékükről elüldözött emberek száma világszinten elérte a 65 milliót. Az LVSZ elnöke, dr. Musa Panti Filibus érsek és dr. Martin Junge főtitkár arra kérte a tagegyházakat, hogy „nyújtsanak segítő kezet a menekülteknek” és támogassák kormányaik elköteleződését a menekültek védelmét szolgáló nemzetközi szabályok mellett, hogy az elszigetelődés és a félelem falainak építése helyett a vendégszeretet gyakorlása legyen általános.

Filibus és Junge hangsúlyozta, hogy az LVSZ hivatása és elköteleződése a keresztény hitben gyökerezik, amely minden hívő embert arra ösztönöz, hogy befogadják az idegeneket és védelmezzék a biztonságot keresőket.

Emlékeztettek az LVSZ menekültek közötti munkájára, amely már a szervezet 1947-es megalapítása óta folyik. A II. világháború végén „minden hatodik evangélikus menekültként élt”, de az otthonukat elhagyni kényszerülők nagy része megfelelő védelemben részesült.

Az LVSZ vezetői kifejezték hálájukat is mindazoknak az egyéneknek, gyülekezeteknek, egyházaknak és közösségeknek, akik és amelyek jó szívvel fogadják a fegyveres konfliktus, elnyomás, a klímaváltozás vagy természeti katasztrófák következményei elől menekülőket.

A migráció okainak kezelése elkerülhetetlen – hangsúlyozta az LVSZ elnöke és főtitkára. Felszólították az érintetteket, hogy folytassanak „hatékony és sokoldalú együttműködést a szíriai, a dél-szudáni, a szomáliai, a kongói és egyéb elhúzódó konfliktusok megoldása érdekében”.

Filibus és Junge arra bíztatta a kormányokat, hogy támogassák a 2015-ös párizsi klímaegyezmény végrehajtását a klímaváltozással összefüggő migráció megelőzése érdekében, a gazdagabb országokat pedig arra kérték, hogy a meghatározott céloknak megfelelően GDP-jük 07, százalékát fordítsák fejlesztési támogatásokra. 

Az evangelikus.hu cikkeihez a Magyarországi Evangélikus Egyház Facebook profiljában szólhat hozzá, itt mondhatja el véleményét, oszthatja meg másokkal gondolatait: www.facebook.com/evangelikus
A hozzászólásokat moderáljuk, ha gyűlöletkeltő, törvényt, illetve személyiségi jogokat sért. Kérjük, mielőtt elküldi véleményét, a fentieket vegye figyelembe!