A születésnapi istentisztelet az oktatási intézmény diákjainak, pedagógusainak hihetetlenül színvonalas műsorával kezdődött, majd pedig a köszöntőkkel folytatódott.
Hende Csaba, a Parlament alelnöke először azokra az időkre emlékezett, amikor az 1960-as években ő is kisdiák volt és az iskolában szabályosan titkolnia kellett, hogy otthon vallásos neveltetésben részesül. Azóta azonban szerencsére sokat változott a világ és a rendszerváltoztatás óta már bárki büszkén vállalhatja vallási hovatartozását.
Ezt követően Szombathely országgyűlési képviselője egy kis történelmi visszatekintéssel szolgát, azaz felsorolta azokat a fontos mérföldköveket, melyek a Reményik-iskola tízesztendős fennállását meghatározták. Végül pedig egy örömhírrel is szolgált.
„A mai napon a Brenner-iskolában jártam, ahol egy ünnepségen vettem részt, melyet az oktatási intézmény csodálatosan szép és tágas sportcsarnokában rendeztek. Én úgy gondolom, hogy egy olyan sportcsarnokot a Reményik-iskola is megérdemelne. Legjobb tudomásom szerint nem is olyan régen Gáncs Péter püspök úr ezzel az ötlettel, kéréssel egyenesen a kormány két tagjához, Balog Zoltán, valamint Lázár János miniszter urakhoz fordult. Nem csodálkoznék, ha hamarosan egy olyan hivatalos bejelentés történne, mely az itt jelenlévőknek óriási örömöt okozna” – fogalmazott Hende Csaba.
Hende Csaba után Ódor László nyelvészprofesszor lépett a pulpitusra és elevenítette fel az iskola névadójának élettörténetét, irodalmi munkásságát. A remek előadást Reményik-idézetek tették még színesebbé, a gyermekek számára élvezhetőbbé.
Az ünnepség végén Sátory Károly emelkedett szólásra. Az iskola igazgatója örömmel állapította meg, hogy ma már dicsőséget jelent a Reményikbe járni, a tanulók büszkék arra, hogy az evangélikus iskola diákjai lehetnek. Ezt bizonyítja egyebek mellett az, hogy ma már több mint kétszer annyian tanulnak náluk, mint a kezdetekben és a túljelentkezés is kétszeres.
Végezetül pedig köszönetet mondott Gregersen-Labossa György lelkésznek, Bánfi Péter felügyelőnek, valamint az evangélikus egyházközség valamennyi tagjának a támogatásért.
A templomi istentisztelet után az iskola aulájában folytatódott az ünnepség, ahol Puskás Tivadar polgármester és Bánfi Péter felügyelő közreműködésével felavatták az intézmény névadójának mellszobrát, mely Veres Gábor szobrászművész alkotása.
A rendezvényen a bobai tagintézmény dolgozói is köszöntötték a tízéves iskolát. Végül Gregresen-Labossa György lelkész megáldotta Reményik Sándor mellszobrát.