Az egyházak elkötelezettsége a teremtés védelme iránt fontos szerepet játszhat a gazdaság működőképességének megőrzésében, egyszersmind a gazdasági és ökológiai igazságosság szempontjainak szem előtt tartásában. Idén decemberben Katowicében kerül sor az ENSZ 24. klímaügyi csúcstalálkozójára (COP 24). A találkozó mérföldkő lehet a COP 21 keretében kötött párizsi egyezmény céljainak foganatosításában.
A nagygyűlés témájául a gazdaságossági és ökológiai igazságosság kérdését választotta, amely egyre sürgetőbbé válik a napjainkban közvetlenül is tapasztalható klímaváltozás fényében. Az előadások és a munkacsoportok ezt a témát járták körbe, s szeretnék felhívni mind a politikai döntéshozók, mind az egyházak közösségeinek és vezetőinek figyelmét a felelősségre és lehetőségekre.
A szervezet ez alkalommal ünnepli fennállásának huszadik jubileumát. A konferencia zárónapján a résztvevők értékelték az elmúlt húsz esztendő eredményeit, illetve áttekintették az előttük álló feladatokat. Az ECEN 12. nagygyűlése során megemlékeztek Roman Jurigáról, az ECEN egyik alapító tagjáról a róla elnevezett díj átadásával. A díjazottak között első lett az őshonos gyümölcsfák telepítését célzó magyar ökumenikus kezdeményezés.
Az ECEN-nagygyűlésen a Magyarországi Evangélikus Egyházat Szűcs Kinga és Kodácsy-Simon Eszter képviselték, utóbbi előadást is tartott The Role of Environmental Education in Church Schools címmel, és az ökonevelési munkacsoportot vezette.
Az esemény programja és további részletek olvashatók a hálózat honlapján: ecen.org.