Az évforduló ellenére figyelmünk nem a tábor történetére, az eddig megtett útjára irányult, hanem a kezdet-vég, az indulás-érkezés témakörére, különös hangsúllyal Jézusra, aki „Az Út”-nak mondta magát. Az igemagyarázatok a Biblia első és utolsó mondatáról, a világ kezdetéről és végéről, a minden történést meghatározó indulásról és érkezésről szóltak, valamint a közéjük „szoruló” útról. Így hallhattunk az Istennel és emberrel való találkozásról, a családi és gyülekezeti közösségről, a bűnről és szabadulásról, bukásról és győzelmekről, az indulatokról, a szolgálatról, az eltékozolt vagy gyümölcstermő életről.
Az igehirdetők névsora: Bakay Péter, Bánszky István, Courter Zachary, Cseh Sándor, Györfi Mihály, Laczki János, Szeverényi János. Többen vallottak iszonyatos és iszonytató mélységeket megjárt, ám Jézusban újrakezdett, megváltozott életútjukról. Így hallhattuk a hajléktalan Indián, a nyugalmazott gyilkossági nyomozó Duszka József, valamint az alvilág egykori meghatározó alakja, Száva Lajos bizonyságtételét. A lelki töltekezés mellett igazi szellemi gazdagodást jelentett a Romani Design vezetőjének, Varga Erikának a cigány divatról szóló érdekfeszítő, a cigányság önbecsülését erősítő bemutatója, valamint az Evangélikus Országos Múzeum meglátogatása.
Hálatelt szívvel, meghatottan indulhattak a résztvevők az ország különböző településeire és hazaérve hitben, ismeretben, szeretetben megerősödve kezdhetik, vagy folytathatják az Alfa és Omega, a Kezdet és Vég, az Első és Utolsó szolgálatát…