„Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Péterfy-iskola, ahol sok kiváló gyerek tanult, nagy boldogan” – így köszöntötte Kolarovszki Zoltán igazgató a gyermekeket. Azzal folytatta, hogy ebben az intézményben megjelent Lángh Ildikó, az IPOSZ művészi-kézműves szakosztályának elnöke, festőművész, paverpol oktató, s magával hozta a mesék birodalmát. Nem egyedül jött, hanem sok paverpol oktatóval, művésszel, akik 30 képpel jelenítik meg a mesebeli világot a falakon. Látható Mekk Elek, A kis gömböc, A három kismalac és a farkas, Mazsola és Tádé, és ismert népmesék jelenetei izgalmas anyagokba bújtatva.
S hogy mi is a paverpol technika? Textília, speciális ragasztó, képzelőerő szükséges hozzá. A ragasztónak köszöünhetően különböző színűre szárad az anyag: ha például átlátszót választunk, akkor megmarad a használt anyag eredeti színe. Gyorsan szárad, könnyű vele dolgozni és környezetbarát. Lángh Ildikó a kiállítás megnyitóján elmondta, hogy a paverpol technikát majd ki is próbálhatják az érdeklődők a Pinnyédi és a Győr Újvárosi Művelődési Házban, ahol a gyerekek szülőkkel, nagyszülőkkel együtt alkothatnak. Ez a képzés ingyenes lesz.
A kiállítás január 6- ig tekinthető meg a Péterfyben, ha valaki kedvet kapott, szeretné megnézni, a portán a munkatársak elvezetik a képekhez az érdeklődőket.