„Ha sikerül minél többeket erre meggyőzni, akkor a különben talán évtizedekre ható elhanyagolt leprabetegség későbbi kihatásaitól meg lehet nyomtalanul menteni a betegeket! – olvasható a hírlevélben. – Amikor egy-egy kisgyermek, mint a képen látható Ranil is, odakerül a szakemberek elé, számára a lepra kórokozója már legyőzött ellenséggé válik, mivel a gyógyszerek néhány órán belül leállítják a szervezetben a fertőzést. Utána pedig a fokozatos tisztulás, gyógyulás kezdődik meg. Senki nem fogja megtudni sem, hogy Ranil kiskorában leprafertőzésen esett át. Ehhez segítenek a szűrővizsgálatok.
De nemcsak a gyógyulás felé vezető útra indítanak el, hanem megmenekülést jelentenek a leprabetegség minden más, súlyos következményétől is: a kirekesztéstől, tanulatlanságtól, megélhetés hiányától. A szűrővizsgálatokon „feltérképezett” személyek teljeskörű segítséget kapnak a missziótól életük további részének rendezésére nézve is.
A nagy kiterjedésű Kongóban munkatársainktól rengeteg időt, hosszú utazásokat és a megszokottnál még több erőt és elővigyázatosságot igényelnek az általunk támogatott szűrővizsgálatok a járvány idején. De hasonló a helyzet Indiában is, ahol a szűrőkampányokat egybekapcsolják a már nyilvántartott betegek utógondozásával is. Az általunk is támogatott kalkuttai missziós kórház csapata is járja a környező, hatalmas kiterjedésű területeket, és a sűrűn lakó, nagyon népes lakosság körében végzi a szűréseket. Míg Kongóban az óriási távolságok, Indiában a hatalmas népesség jelenti a legnagyobb kihívást.”
Tisztelettel kérik a Lepramisszió vezetői a támogatók adományait mindezekre az életmentő tevékenységekre. További részletek a mellékelt hírlevélben olvahatóak.