Estéről estére különleges, a templomi terekbe válogatott produkciókat láthat a közönség. A fesztivál ideje alatt zenei workshopok zajlanak, melyek zárásául a résztvevő fiatalok közreműködésével, a fesztivál vasárnapján különleges zenés istentiszteletekkel köszöntik a fesztivállátogatókkal kibővülő gyülekezeteiket az újvárosi templomok.
Idén is számos különlegességgel és újdonsággal várják az érdeklődőket a szervezők. Szlovén és magyar szakrális színházi produkciók töltik ki a fesztivál délutánjait. A fesztivál nyitónapján a Pénzügyőr Zenekar ad délután szabadtéri, este templomi koncertet. Péntek este a Szent Efrém Férfikar és Dés László lép először együtt a közönség elé. Szombaton a Budapest Bár, a szervezők kérésére összeállított zenekari klezmer műsorral debütál a zsinagógában, előttük a Schola Academica 35 felnőttből és 12 gyermekből álló kórusa csendül fel a katolikus templom falai között. Vasárnap este a Voces Aequales énekegyüttes koncertjének vendége Varga Mátyás pannonhalmi szerzetes. A koncertprogramot és az öt napos fesztivált Lajkó Félix és zenekara zárja a református templomban.
Az Öt Templom Fesztivál a hitről és az elfogadásról szól, párbeszédről kultúrák és vallások között. Apropójául és helyszínéül öt templom szolgál, öt különböző felekezet egyenként nem is túl különleges temploma, amik együtt válhatnak európai szintű kuriózummá, hiszen békében egymás mellett állva évszázadok óta hirdetik az európai kulturális sokszínűség értékeit, hogy a kultúrák közötti másság elfogadása és megismerése nyitottá és érdekessé tesz minket. Példájaként annak, hogy Magyarország, ezer éve itt Európa közepén, egy elfogadó, toleráns nemzet, ahol jó szomszédként, szimbiózisban él évszázadok óta egyetlen utcában öt európai vallás egy-egy gyülekezete.
„Melyik a világ leghosszabb utcája? Hát a győri Kossuth utca, hiszen hétezer év zsidó-keresztény kultúrtörténetén ível át, zenei világokon vágtat keresztül, lelkek millióit köti össze téren innen, időn túl. Öt templom, öt nagy felekezet, ötféle, mégis egyazon isteni tartalom, százféle, mégis egybeérő zenei-művészeti-lelki életszemlélet. ... Az Öt Templom Fesztivál idején úgy röppenünk Bachtól a bluesig, a folklórtól az alternatív muzsikáig, Pázmánytól Bizáncig, jazztől a gregoriánig, klezmertől a madrigálig, hogy közben megáll az órák mutatója, és az öröklét időzárványában üldögélünk a zsinagóga, a katolikus, a görög katolikus, az evangélikus vagy éppen a református templom évszázados falai között. Isten hozta önöket a művészet nevű földrengés rezzenetlen epicentrumában!”
Lackfi János
József Attila-díjas író, költő