A „csapatépítést" tovább erősítette az a tény, hogy az ott ténykedők közül 3 fő nemrég csatlakozott az Evangélikus Férfikörhöz, és még sohasem voltak a Györöki Sóvárban.
A pihenés is szerepet kapott a munkák mellett, melynek során az üdülő gondnoka, Marton Tamás elvitte őket a Szent-Mihály kápolnához. „Megismerkedhettünk az 1720-as évek elején csodálatosan megmenekült 40 halász legendáriumával és belülről is megtekinthettük a kápolnát. A Kálvária domb mellől gyönyörű kilátás nyílott a Balatonra” - írták.
Május 11-én aztán ellátogattak a körmendi evangélikus gyülekezetbe is. „A gyülekezeti látogatáson 26 fővel, férfiköri tagokkal és hozzátartozókkal vettünk részt - áll a beszámolóban. - A 10 órakor kezdődött istentisztelet után Benedek János parókus lelkész ismertette a gyülekezet múltját és jelenét. A körmendi evangélikus templom tervezője ugyanaz a bécsi építész, Ludwig Schöne volt, aki a Szombathelyi Evangélikus Templomot is tervezte. A templom 1888-ban került felépítésre. Karzata, padjai díszes faragásúak. A három lépcsővel kiemelt oltártér éke az oltárkép, ami azt ábrázolja, amikor Jézus magához engedi a kicsinyeket és megáldja őket. Az oltárképet méltóképpen keretezi jobb és bal oldalon a négy evangelista, Máté, Márk, Lukács és János szimbólumai. A gyülekezet dicső múltját jól mutatja a II. világháborúban megsérült színes ólomüveg ablakok 1947-ben történt pótlása adományokból. Sajnos a tetőzet rossz állapota miatt a templom belseje is egyre rosszabb állapotba kerül, felújításra vár. A látogatást szervező Sümegi István és a Férfikör vezetője Tóth Sándor ismertette a Férfikör missziós vállalását, melynek keretében immár több mint hat éve a megyében lévő kisebb gyülekezetek segítése, misszionálása a látogatásaink célja. Az istentisztelet után megnéztük a karzaton lévő méltán híres Angster orgonát, valamint a templom alagsorában kialakított kolumbáriumot. A gyülekezeti házban kötetlen beszélgetés keretében a gyülekezet tagjaival ismerkedtünk. A városközpontban egy kisebb étteremben közös ebéden vettünk részt. Majd utána a Batthyányi kastélyban lévő kiállításokat néztük meg, többek között a Batthyányi család történetéről, Körmend helytörténetéről és az egyedülálló cipőtörténeti kiállítást. Ahogy odaútban is, hazafelé is vonattal tértünk haza Szombathelyre kora este. Reménység szerint a közösségben eltöltött tartalmas napra a körmendi gyülekezet és a látogatás résztvevői is jó emlékkel gondolnak vissza” - zárul a beszámoló.