A biblikus konferencián öt kontinens 55 országából 267 bibliatudós vett részt, többek között Indiából, Kínából, Ghánából, Moszkvából, Mexikóból és Dél-Koreából. Hazánkba érkezett az SNTS jelenlegi elnöke, Christopher Tuckett az Oxfordi Egyetemről.
A tudományos eszmecsere mellett megválasztották a szervezet soros elnökét: Udo Schnellét, a Hallei Egyetem professzorát.
Nyilatkozatában az SNTS új elnöke elmondta: „Küldetésünk, hogy megértessük és megbékéltessük egymással az embereket, tevékenységünk révén. A Biblia, az Újszövetség üzenetein keresztül igyekszünk közelebb vinni egymáshoz a különböző népeket. A vallásnak – felekezettől függetlenül – egyre fontosabb szerepe van és lesz az emberek közötti párbeszéd, megértés és megbékélés megteremtésében… A jövőnk pedig részben azon múlik, hogy a különböző vallású emberek együtt tudnak-e élni.”
Az idei tudományos eszmecsere szervezőbizottságának elnöke az egyetlen magyar katolikus SNTS-tag, Benyik György volt, aki Szabó Gábor, az SZTE rektora és Kiss-Rigó László, a Szeged–Csanádi Egyházmegye püspöke felkérésére szervezte a szegedi konferenciát.
A Studiorum Novi Testamenti Societas megalakítása Johannes de Zwaan professzor nevéhez fűződik. 1937-ben vetette fel az SNTS megalapításának ötletét a Hit és rend konferencián Edinburgh-ban. A szervezet 1938. március 8-án jött létre, J. de Zwaan elnökletével. Anglikán és református professzorok alapították, de később katolikus kutatók is csatlakoztak hozzá.
Hivatalos folyóirata a Quarterly for New Testament Study. A konferencia címe, T. W. Manson előadása nyomán: The Idea of a Society for New Testament Studies. Az alapító dokumentum 1939 szeptemberében született; ekkor kezdték el az első általános gyűlés előkészítését Birminghamben. A társaságnak ekkor 54 tagja volt Európában. A második világháború miatt jóval később, 1947. március 28-án rendezték a következő konferenciát, 38 tag részvételével az oxfordi Christ Churchben. Ez volt az első hivatalos általános nagygyűlés.
1947-ben véglegesítették a SNTS alapszabályát. A konferenciát évenként más-más egyetemen, az utóbbi időben más-más országban rendezik: 1981-ben Rómában, 2000-ben Jeruzsálemben, 2013-ban Ausztráliában tartották.
A szervezet jelenleg mintegy ezer tagot számlál a világ öt kontinensén található hétszáz egyetemről, így a világ egyik legnagyobb kulturális eszmecsere-fóruma. Magyar SNTS-tagok: Cserháti Sándor, Geréb Zsolt, Balla Péter, Peres Imre, Benyik György.