A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara harmadszor szervezte meg a Szent-Györgyi Albert Emlékversenyt, amelyen a Meszlényi Valéria, Baglyas Márton, Nagy Ferenc István alkotta trió – felkészítő tanár: Nagy István – harmadik helyezést ért el. Míg a Holló Teodóra, Sántha Csenge, Tanner Martin hármas ötödikként zárt, az ifjú reménységeket Pápai János látta el hasznos információkkal.
A bonyhádi gimnázium második sikere is a szegedi egyetemhez kötődik, egészen pontosan annak Természettudományi és Informatikai Karához. A völgységi intézmény ugyanis a 2014/2015-ös tanévben is elnyerte a SZTE TTIK kutató-iskolája címét, méghozzá mind a négy induló pályázatukkal, összesen 500 ezer forint értékben. A szép eredmény nem előzmények nélküli: korábban is büszkélkedhettek ezzel a címmel. A Bonyhádon zajló tehetséggondozó munkára már több egyetem is felfigyelt, így a csongrádi is, s ezt igazolja a mostani, több területet érintő pályázat sikere is.
Mint azt Lenczné Vrbovszki Judittól, a gimnázium tehetségmenedzserétől megtudtuk, a kristálynövekedés számítógépes vizsgálatáról szóló projektet Nagy István vezeti, diákként pedig Baglyas Márton és Nagy Ferenc István vesz részt a munkában. Kutatásuk célja, hogy a növendékek bekapcsolódjanak a kristályok előállításába, illetve szerkezetének, morfológiájának tanulmányozásába. Ugyanis a kristálytan előállítása nem szerepel kellő hangsúllyal a középiskolás tananyagban.
A második pályázatot dr. Krausz Krisztina vezeti. Ebben a különböző fajtájú szekszárdi borok összehasonlító kémiai analízisét tervezik, amelyhez igénybe vennék az intézmény új természettudományos laborának korszerű eszközeit. A szekszárdi borok nemes illatát és aromáját nagyban befolyásolja a szőlőültetvények fekvése, mikroklímája. Azt tartják szem előtt, hogy a szőlősgazdák évszázadok alatt felhalmozott tapasztalatait a tudományos vizsgálatok, mérőműszerek adataival egészítsék ki.
Pápai János irányításával zajlik a harmadik pályázat, amely során arra keresik a választ, milyen vegetáció és egyenesszárnyú rovarközösség jellemzi a szekszárdi dombság gyepfoltjait. A kutatásvezető tanár korábban több vizsgálatot végzett a dombság néhány gyepfoltjában a fokozottan védett magyar tarsza nevű szöcskefaj élőhelyén, de a gyepek nagy részének felmérése még hátra van. Míg a negyedik pályázat Gruber László vezetésével indult, földtudományi témakörben, „Tanösvény az óbányai völgyben” címmel, amelybe Stein Ármint vonta be a pedagógus.