A Jézus szenvedéstörténetét bemutató alkotások abban segítenek, hogy a dolgok mögé tekintsünk – fogalmazott Fil 2,5-11 alapján tartott prédikációjában a püspök. Majd hozzátette: „Jézus nem forgatja föl a világot, de meg akarja változtatni a lelkünket, a gondolkodásunkat. Virágvasárnap ünnepe erre hív: fedezzük fel, hogy Jézus valójában miért érkezik.”
Az alkalmat követően a résztvevők átvonultak a gyülekezeti házba, ahol a dombormű-sorozat elnyerte végleges helyét.
Percze Sándor itt elmondta, hogy az alkotások adományokból, valamint minisztériumi és egyházkerületi támogatásból, illetve a németországi Luther Márton Szövetség (Martin-Luther-Bund) és a Lutheránus Világszövetség segítségével kerülhettek az egyházközség tulajdonába. Miért lehet helye egy Jézus keresztútját megjelenítő képsorozatnak egy evangélikus közösségi helyiségben? – tette fel a kérdést. „Mert nagypéntek eseményeit láttatja, érzékelteti, ami a hitünk szíve közepe. Nem lehet mellette elmenni, személyes belső viszonyra hív.”
A tizennégy képből álló sorozat alkotója, Miletics Katalin Janka szobrászművész, bencés obláta arról beszélt, mennyire örül, hogy domborművei értő környezetre találtak. Simon Róbert Balázs győri alpolgármester, országgyűlési képviselő is köszöntötte a megjelenteket.
Zárásként Szemerei János püspök áldást mondott, majd imádságban kérte, hogy Isten használja fel a műveket az azokat megszemlélők életében.